Witam. Niedawno kupiliśmy z żoną dom, który urządzamy z dbałością o każdy szczegół. W salonie zamontowaliśmy kominek. Obok niego chcemy ustawić zestaw mosiężnych narzędzi do kominka, który dostaliśmy w spadku od rodziny. Jest on jednak bardzo skorodowany. Próbowaliśmy wyczyścić go środkami dostępnymi na rynku, ale to nie przynosi efektów. Czy jest jakiś inny sposób, żeby móc przywrócić im dawną świetność?

Dobrym sposobem na usunięcie patyny z mosiądzu jest stworzenie roztworu z jednej łyżeczki soli, łyżki octu i wody. Należy wcierać go w narzędzia za pomocą delikatnej waty metalowej. Następnie narzędzia należy umyć w gorącej wodzie z mydłem. Po osuszeniu polerujemy mosiądz. W celu zabezpieczenia mosiądzu można go polakierować środkiem opartym na żywicy akrylowej, który nie zżółknie wraz z upływem czasu.

Data dodania: 17.10.2010

Info o ekspercie

Ekspert myfloor.pl

Ekspert myfloor.pl

Doświadczenie naszej redakcji przekute w odpowiedzi na pytania czytelników.

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.