Remontuję dom i chciałbym w pomieszczeniu bezpośrednio nad garażem zamontować panele. Pomieszczenie jest jednak dość zimne (z uwagi właśnie na nieogrzewany garaż), słyszałem, że są rozwiązania by jak najmniej ciepła uciekało przez podłogę. Proszę o poradę.

Szanowny Panie,

zgadza się – takie rozwiązania w dziedzinie podkładów są dostępne. Proponuję zastosowanie podkładu podłogowego z pianki polietylenowej laminowanej folią metalizowaną (PP), która stanowi bardzo dobrą izolację termiczną. W opisywanym przez Pana przypadku izolacja termiczna będzie głównym parametrem, który powinien być wzięty pod uwagę przy wyborze podkładu. Proszę zatem zwrócić uwagę na to czy wybrany podkład posiada taką cechę.

Stopień izolacji termicznej informuje nas o zdolności podkładu do zmniejszania strat ciepła w pomieszczeniu. Podkład taki z jednej strony powinien „odbijać” ciepło i utrzymywać je w pomieszczeniu, a z drugiej zapobiegać przedostawaniu się zimna z pomieszczenia poniżej.

Na rynku znajdują się podkłady z dwoma rodzajami folii metalizowanej – w kolorze złotym i srebrnym. Oba spełnią Pana wymagania. Przy ostatecznym wyborze warto wziąć pod uwagę także takie elementy jak to czy podkład jest wyposażony w zakładkę i folię samoprzylepną (które ułatwiają montaż). Ze swojej strony mogę polecić Panu także nasze podkłady – Silver Snow lub Gold Sun w wersji Comfort (mają formę harmonijki/składanki) – łatwo się je transportuje, a montaż jest bardzo wygodny. Z pewnością pomocne będą poniższe zdjęcia.

Data dodania: 20.10.2011

Info o ekspercie

Piotr Sieczkarek - Fair Underlay

Piotr Sieczkarek - Fair Underlay

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.