Kinomani, którzy dużą część swojego życia spędzają na oglądaniu filmów z pewnością nie raz marzyli o tym, aby w swoim własnym domu urządzić salę kinową. Jeżeli posiadamy odpowiednią przestrzeń do zagospodarowania, jest to możliwe. Specjalnie dla Was prezentujemy kilka inspirujących aranżacji.

Domowe kino futurystyczne

Wielbiciele filmów science fiction z pewnością docenią konwencję wystroju tego pomieszczenia. Przypomina ona wnętrze statku kosmicznego. Sufit przyozdobiony został na wzór gwieździstego nieba, a boki ścian podświetlone lampami ledowymi. Sam kształt pokoju sprawia, że można poczuć się jak podczas podróży międzygalaktycznej. To wszystko zapewnia jeszcze większą moc wrażeń podczas seansów kinowych.

Kino dla wielbicieli Star Treka

Sala kinowa inspirowana kultową serią Star Trek. Pokój wygląda jak wnętrze statku, w którym rozgrywa się większa część akcji sagi. To z pewnością marzenie niejednego fana tej serii – przyjemność jej oglądania w takim wystroju po prostu musi być jeszcze większa. Sala kinowa została przygotowana na wzór mostku statku kosmicznego USS Enterprise. Dodatkowo fotele przyozdobiono symbolami znanymi z ubrań postaci kultowej załogi.

Sala kinowa dla fanów pirackich opowieści

Jack Sparrow oraz cała seria „Piratów z Karaibów” ma rzeszę fanów na całym świecie. Nie dziwi więc sala kinowa inspirowana właśnie tym filmem. Wnętrze zostało wykonane na wzór statku „Czarna Perła”, który można było oglądać na ekranach kinowych w czterech częściach tej serii. Jak to na statku – całość wykończona jest drewnem, aby oddać w pełni klimat morskiej żeglugi. W aranżacji pomieszczenia obowiązkowo musiały znaleźć się także maszty, skrzynie ze skarbami czy mostek kapitański.

Typowe amerykańskie kino… we własnych czterech kątach

W tym przypadku możemy zobaczyć typową amerykańską salę kinową w wydaniu domowym. Nie zabrakło tu kultowych kształtów oświetlenia, a także standardowych wygodnych foteli z miejscem na napój. Czym byłby jednak prawdziwy amerykański seans filmowy bez prażonej kukurydzy? W projekcie uwzględniono także miejsce na minibar, w którym możemy przygotować świeży popcorn, czy mieć pod ręką wszelkiego rodzaju przegryzki jak żelki, batoniki czy nachosy.

Kino z basenem – totalny odjazd!

Jeżeli ktoś lubi pływać lub po prostu odpoczywać w wodzie, a do tego oglądać filmy, to wymarzonym rozwiązaniem jest dla niego kino z basenem. W tym wypadku rozrywce filmowej możemy oddać się zarówno wygodnie leżąc przed basenem na ergonomicznym leżaku, jak i podczas relaksu w wodzie. Do tego znakomity efekt całemu pomieszczeniu nadaje sufit imitujący nocne gwieździste niebo. Romantycznie, przyjemnie i odprężająco. A czasem i z dreszczykiem emocji – fani Spielbergowskich „Szczęk” zrozumieją. Tylko… kto może sobie pozwolić na takie szaleństwo?

Data dodania: 19.11.2014