Wykorzystanie ogrodowych foteli podwieszanych na balkonie to wspaniały sposób na oszczędzenie przestrzeni. Sprawdź, w jaki sposób je montować, aby uniknąć wpadek i cieszyć się koszem wiszącym przez lata.

Popularność koszy wiszących nie dziwi – akcesoria tego typu wdarły się szturmem do trendów w designie i nic nie wskazuje na to, aby wkrótce miało się to zmienić. Ich popularność wynika między innymi z mobilności i efektownego wyglądu. Fotele podwieszane stanowią połączenie huśtawki i fotela, gwarantując użytkownikowi komfort na najwyższym poziomie. Jeśli interesuje Cię inwestycja, która wprowadzi do Twojego domu powiew nowoczesnych trendów, zdecyduj się na wybór kosza podwieszanego typu kokon. To mebel, który pięknie się prezentuje, a przy tym gwarantuje poczucie prywatności. Wystarczy zagłębić się w zaokrąglonym koszu wypełnionym poduszkami, by poczuć się bardziej zrelaksowanym.

Fotele podwieszane

Podwieszany fotel ogrodowy w odcieniu czarnym

Fotel podwieszany na balkon – sprawdź, dlaczego się sprawdzi

Choć z założenia fotele podwieszane są sprzętami ogrodowymi, w rzeczywistości znakomicie sprawdzają się również w innych warunkach. Jeśli zależy Ci na idealnym koszu, który fantastycznie funkcjonuje jako fotel we wnętrzu lub na balkonie, nie wahaj się z zakupem! Balkon to idealna przestrzeń dla tego typu akcesorium. Sprawdza się ono w charakterze balkonowego wyposażenia, zwłaszcza jeśli wybierzesz podwieszanie na łańcuchu lub linie. W ten sposób możesz znacznie ograniczyć ilość zajmowanej przestrzeni, co doskonale sprawdzi się w przypadku małych balkonów.

W sklepach specjalizujących się w dystrybucji artykułów przeznaczonych do ogrodu i na balkon (np. Dollo), znajdziesz modele, które znakomicie sprawdzą się w różnych wariantach wykorzystania dzięki obecności w zestawie zarówno łańcucha, jak i stelaża. Możesz zmieniać sposób montażu kosza wiszącego w zależności od preferencji.

fotele podwieszane

Struktura fotela wiszącego w naturalnym odcieniu technorattanu

Fotel wiszący na balkon – na stelażu czy na linie?

Podwieszane fotele możesz z łatwością umieścić na dołączonym do zestawie łańcuchu lub linie. Na czym je zawiesić? Może być to solidna pergola lub istniejący stelaż. Możesz również przytwierdzić do ściany lub sufitu hak, lub drążek, który świetnie sprawdzi się w charakterze podparcia dla podwieszanego fotela. Innym sposobem jest zawieszenie we framudze. Niezależnie od tego, jaki sposób montażu wybierzesz, upewnij się, że element montażowy jest przygotowany na określone obciążenie. Dzięki temu unikniesz ewentualnego urwania, które może skutkować sporymi zniszczeniami.

Fotele podwieszane ogrodowe na balkonie – jak je zaaranżować?

Wykorzystanie fotela podwieszanego ogrodowego kokona na balkon z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. To wspaniała atrakcja również dla dzieci, które uwielbiają bujać się na huśtawkach. Do fotela tego typu warto dobrać dodatki typu boho, które zamienią mały balkon w Twoją prywatną ostoję. Urocze dywaniki, lampiony i lampki wspaniale się z nim skomponują.

Wiele zależy od tego, na jaki rodzaj fotela podwieszanego się zdecydujesz. Może być to tzw. egg chair, który  wprowadza do wnętrza powiew nowoczesności, jak również bardziej rozłożyste modele, przypominające raczej huśtawkę. W sklepach znajdziesz szeroki przekrój dostępnych kolorów. Dobrym pomysłem może okazać się wykorzystanie  foteli w naturalnym odcieniu, które wspaniale komponują się z roślinami i nie tylko. W sklepach znajdziesz wiele wariantów kolorystycznych – nie tylko biel, ale również czerń czy czerwień. Sprawdź i wybierz swój idealny model!

Data dodania: 27.10.2020