Ciekawy design, innowacyjne rozwiązania, funkcjonalność – co jest obecnie najważniejsze przy projektowaniu mebli? Projektanci ze studia Scoope Design w swoim pierwszym wspólnym projekcie zdecydowali się połączyć wszystkie te cechy.

Scoope Design to nowe włoskie studio projektowe stworzone przez architektów i projektantów Elda Bellone i Davide Carbone. Celem studia jest nowoczesne podejście do projektowania mebli, projektanci stale poszukują innowacyjnych rozwiązań i nowych funkcjonalności. Bardzo ważny jest dla nich także aspekt ekologiczny.

Ich pierwszy wspólnym projektem jest Elda – mebel, który może być krzesłem, drabiną, półką na książki lub inne drobiazgi.Elda została stworzona z ekologicznych materiałów – konstrukcja opiera się na drewnianej ramie, pomalowanej lakierem na bazie wody, a materiał służący jako obicie oparcia krzesła wykonano z czystej wełny. „Kaptur” z wełny można wykorzystać także w „trybie drabiny” – jako ochronę przed zarysowaniem mebla.

Konstrukcja krzesła oparta na zawiasach i magnetycznym systemie blokującym pozwala na błyskawiczną zmianę funkcjonalności tego nietypowego mebla i dostosowanie go do bieżących potrzeb.

Musisz wymienić żarówkę? Nie stawaj na krześle – zamień je w drabinę! 🙂

Data dodania: 29.07.2011