Treehotel to nowy, ekologiczny projekt hotelu, którego pokoje zawieszone są wysoko nad ziemią w koronach i pniach sosen. Szwedzcy projektanci planują zakończyć budowę wszystkich dwudziestu czterech pokoi w przeciągu najbliższych pięciu lat. Każdy pokój projektował inny architekt. Wszystkie zrobione są z drewna i szkła. Narazie goście mogą wybierać spośród sześciu pokoi: Kabiny, Niebieskiej Kostki, Ptasiego Gniazda, Lustrzanej Kostki, UFO i Pokoju z Widokiem. Powierzchnia pokoi waha się pomiędzy 15 a 30 metrów kwadratowych. Każdy domek zawieszony będzie od czterech do sześciu metrów nad ziemią i będzie posiadał ekologiczne toalety oraz elektryczne ogrzewanie podłogowe.

Lustrzana Kostka

Lustrzana Kostka projektu Tham & Videgrand ma wysokość i szerokość czterech metrów. Niebywałym jest, że cały domek jest przymocowany tylko do jednego drzewa. Kostka obłożona została z zewnątrz lustrami, co daje niesamowity efekt, kiedy odbija się w nich niebo i las.

Czy w takim razie Kostka będzie niebezpieczna dla przelatujących ptaków? Kent Lindvall zapewnia, że nie, ponieważ domek jest pokryty specjalną powłoką, która jest widoczna dla ptaków. To tylko jeden z kroków, jaki podjęli twórcy Treehotel, aby zminimalizować ingerencję w dziką przyrodę. Anette Selberg, która odpowiedzialna jest za zapewnienie gościom dodatkowych rozrywek zapewnia, że zachowanie dziewiczego lasu jest jednym z priorytetów Treehotel.

Źródło: treehotel.seŹródło:  treehotel.se

Niebieska Kostka

Niebieska Kostka wspiera się na trzech podporach. Do pokoju można wejść z mostka, prowadzącego z pobliskiego zbocza. Domek jest tradycyjną, drewnianą konstrukcją, której okna i kopuła zrobione są z plastiku.

Niebieska Kostka, która nota bene jest czerwona, posiada podwójną sypialnię na pierwszym piętrze i dwa łózka na poziomie loftu.

Źródło:  treehotel.se

Źródło:  treehotel.seŹródło:  treehotel.se

Kabina

Architekci z biura Cyren and Cyren wpadli na pomysł stworzenia pokoju na drzewie, do którego prowadziałaby kładka, kończąca się przestronnym pokładem. Dawałoby to możliwość budowania kolejnych domków z kładkami, które mogłyby się ze sobą łączyć. Podstawowy kształt pokładu wynika z układu drzew na zboczu, na których się wspiera. Kabina zwisa spod pokładu. Całość pokryta jest materiałem, który stosuje się przy produkcji ciężarówek i przyczep.

Źródło:  treehotel.se

Ptasie Gniazdo

Ptasie gniazdo to najciekawszy z obecnie dostępnych domków. Z zewnątrz trudno go zauważyć, bo faktycznie wygląda jak duże, ptasie gniazdo. Okno schowane jest pomiędzy siecią gałęzi oplatających gniazdo. Wewnątrz znadujemy nowoczesnie urządzony pokój o wysokim standardzie. Dodatkowo znajduje się tu sypialnia. Całość zmieści rodzinę z dwójką dzieci. Do gniazda można wejść po chowanych schodach.

Źródło:  treehotel.se

Źródło:  treehotel.seŹródło:  treehotel.se

Ufo

Pomysł na budowanie UFO w środku lasu powstał przy tworzeniu Ptasiego Gniazda. Projektanci chcieli zrobić coś całkowicie kotrastującego. Z zewnątrz okrągły statek kosmiczny z małymi okienkami wygląda jak pojazd z filmów science-fiction. Jeśli UFO urządzone jest naprawdę tak, jak szwedzki domek na drzewie to trzeba przyznać, że istoty pozaziemskie żyją w luksusowych warunkach. Wewnątrz znajduje się parę poziomów z sypialnią i dwoma łóżkami dla dzieci.

Źródło:  treehotel.se

Pokój z widokiem

Trzypoziomowy domek nazwany “Pokój z widokiem” pozwala na oglądanie okolicy z trzech różnych perspektyw. Poziomy usytuowane są obok siebie: przestrzeń jadalna oferuje widok na rzekę, okno położonej nieco wyżej sypialni wychodzi na las, a z łazienki widać niebo przez przeszklony dach. Dodatkowo na dachu umieszczono taras pomiędzy sosnami. Pokój z widokiem zrobiono ze stali, która kontrastuje z drzewami.

Źródło:  treehotel.se

Treesauna

Dodatkową atrakcją Treehotel jest sauna, która pomieści jednorazowo 12 osób.

Źródło:  treehotel.se

Data dodania: 02.12.2010