Znane powiedzenie mówi, że diabeł tkwi w szczegółach. My jednak zmienilibyśmy je na potrzeby aranżacji wnętrz, stwierdzając, że to styl tkwi w szczegółach. Dzięki dodatkom, bibelotom czy dekoracyjnym akcentom sprawiamy, że monotonny wystrój nabiera charakteru, a niewyróżniająca się niczym przestrzeń, przekształca się w oryginalną stylizację. Co więc nam będzie potrzebne, by przeprowadzić taką metamorfozę? Efektowne obrazy – akwarele o delikatnych kolorach i miękkich liniach.

Najpiękniejsze nawet wnętrze może się znudzić po kilku latach użytkowania. Wówczas mamy dwa scenariusze do wyboru. Jeden to gruntowna rearanżacja przestrzeni, która wywróci wszystko do góry nogami. Drugi to sprytne, bardzo proste w realizacji i niezwykle efektowne rozwiązanie w postaci stylowych dodatków. W tej roli znakomite okażą się malarskie obrazy. Akwarelowe pejzaże, kwiaty czy portrety wprowadzą artystyczny akcent do wystroju. Wydawać by się mogło, że jeden tylko element nie jest w stanie odmienić dotychczasowej przestrzeni. Tymczasem wyraziste, wielkoformatowe przedstawienie naprawdę nas zaskoczy. Tak jak eleganckie kolczyki w damskim stroju lub szwajcarski zegarek w męskim ubiorze diametralnie zmienią całą stylizację, tak i ścienna dekoracja pozwoli nam osiągnąć zbliżony efekt w naszym pokoju. Aby wiedzieć, jakie możliwości znajdują się na wyciągnięcie naszej ręki, przejrzeliśmy dostępne w sklepach internetowych wzory i wybraliśmy najciekawsze obrazy. Akwarele (kwiaty, krajobrazy, jak i abstrakcyjne kompozycje) staną się pierwszym krokiem do zupełnie nowego wystroju.

Kwiaty jak ze słynnych obrazów

Kwiatowe motywy dekoracyjne to pewnik jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wystrojach, będą doskonale wyglądać i w salonie, i w kuchni, a wybierając odpowiedni gatunek i kolor, podkreślimy estetykę, jaka panuje w urządzanym pomieszczeniu. Właśnie dlatego naszą pierwszą propozycją są floralne obrazy. Akwarele – kwiaty przypominające dzieła najsłynniejszych światowych malarzy – staną się dekoracją, od której nie będzie można oderwać oczu. W zależności od tego, jakie są nasze gusta, możemy sięgnąć po złociste słoneczniki, przywodzące na myśl van Gogha, czerwone maki jak z obrazu Moneta czy polne gatunki, w których lubował się Wyspiański. Niezwykła siła wyrazu takich kompozycji polega na tym, że za pomocą delikatnych barw i rozmywających się konturów, tworzą przedstawienie nie tylko efektowne, ale także niezwykle wyraziste w swym subtelnym wymiarze.

Malownicze pejzaże w wielkim mieście

Każdy, kto mieszka w mieście, z pewnością odczuwa czasami brak malowniczych pejzaży i niedosyt kontaktu z naturą. Otoczeni ruchliwymi ulicami, sięgającymi chmur wieżowcami i nieustającym gwarem, tęsknimy za ciszą, spokojem i pięknem górskich szczytów lub morskich wybrzeży. Dopóki naukowcy nie skonstruują teleportów, niczym w filmach science-fiction, nie będzie możliwe błyskawiczne przenoszenie się z miejsca na miejsce. Istnieją jednak sprytne sposoby, by namiastkę natury zaprosić do naszego wnętrza. W tej roli doskonale sprawdzą się obrazy akwarelowe. Pejzaże z wybranego przez nas zakątka świata, pozwolą nam się cieszyć wymarzonym widokiem i to bez wychodzenia z domu. Na jakie przedstawienie się zdecydujesz? Polną łąkę, błękitne niebo usiane chmurami, leśną gęstwinę, a może wzburzone fale rozbijające się o skalisty brzeg?

Portrety pięknych kobiet

Portrety znane są ludzkości od tysięcy lat. W najdawniejszych czasach portretowano przede wszystkim władców, który otaczani byli boską czcią, później przywilej ten objął także możnowładców, aż wreszcie wizerunki zwykłych ludzi znalazły się na porządku dziennym. W jakich wnętrzach mogą się sprawdzić takie obrazy? Akwarele z przedstawieniami pięknych kobiet to doskonałe rozwiązanie nie tylko do salonu czy sypialni, ale także do pokoju nastolatki. Jeśli zależy nam na nietuzinkowej ozdobie, zamiast realistycznych wizerunków zdecydujmy się na artystyczne kompozycje, utrzymane w nieco romantycznym charakterze. Dziewczęce portrety mogą być wpisane w malowniczy pejzaż lub przedstawiać delikatny kontur uzupełniony barwnymi plamami.

 Odważne abstrakcje dla koneserów

Na sam koniec zostawiliśmy propozycję, która z pewnością spodoba się miłośnikom oryginalnych wnętrz i wielbicielom sztuki współczesnej. Co to będą za obrazy? Akwarele o abstrakcyjnej formie. Jeśli w naszym mieszkaniu dominuje nowoczesny styl, odznaczający się minimalistycznym podejściem do aranżacji, to kolorowy akcent na ścianie sprawdzi się doskonale. Na płótnie nie znajdziemy ani malowniczego widoku, ani kwiatowej kompozycji. Zastąpią je geometryczne wzory lub rozmyte, przenikające się plamy farby, które będą oddziaływać na nas nie konkretnym przedstawieniem, lecz nastrojem, jaki w nas wywołają. Jeśli chcemy, by taka ozdoba prezentowała się jak najlepiej, koniecznie zdecydujmy się na wielki format płótna.

Odpowiednio dobrane do aranżacji obrazy są znakomitym pomysłem na szybką i spektakularną metamorfozę. Jeśli zależy nam na tym, by nasze mieszkanie nabrało nowego, odświeżonego wyglądu, efektowne akwarele pomogą nam zamienić dotychczasowy wystrój w zupełnie nową, zachwycającą przestrzeń.

Data dodania: 01.03.2018