Marzyliście w dzieciństwie o własnym domku na drzewie? Jeżeli tak, to z pewnością zainteresują was projekty domów niemieckiej firmy Baumraum. Malownicze położenie wśród lasów, potęguje wrażenie samego projektu. Nieopodal całego kompleksu, znajdują się także dwa jeziora: Krumme Lanke i Schlachtensee. Przedstawiamy wam przedsięwzięcia zrealizowane w Berlinie.

Jak to jest zrobione?

Sama powierzchnia użytkowa wynosi 21 metrów kwadratowych. Budynki osadzone są na czterometrowych cokołach. Sufit, ściany i podłoga wykonane są z drewna litego. Fasada domu składa się z aluminiowych płyt kompozytowych. Całość konstrukcji nie jest pozbawiona cech ekologicznych, a instalowanie poszczególnych elementów można przeprowadzić w łatwy i szybki sposób.

Miejsce spotkań i relaksu

Domki pełnią rolę bardziej pomieszczeń letniskowych, niż mieszkalnych. Zważywszy na mały metraż, jest to idealne miejsce do odpoczynku i relaksu, bądź też spotkań ze znajomymi czy rodziną. Niewielka powierzchnia nie przeszkodziła w tym, aby znalazły się tutaj wszystkie podstawowe elementy wyposażenia, takie jak: wygodne łóżko, telewizor, toaleta, prysznic czy aneks kuchenny.

Ucieczka od zgiełku miasta

Pomimo małej ilości miejsca w projekcie budynku znalazło się miejsce na mały balkon, na którym można spędzać czas w ciepłe dni. Nieopodal samego domku zarezerwowano teren na uprawę roślin, a także przygotowano miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Całość projektu wydaje się więc być idealnym rozwiązaniem dla osób chcących odpocząć od miasta, ale zarazem nielubiących wybierać się w dalekie podróże. Sama koncepcja domków na drzewie, zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością u naszych zachodnich sąsiadów. Ciekawe, czy w Polsce za jakiś czas, też będziemy mogli ujrzeć takie projekty architektoniczne.

Data dodania: 27.11.2014