Choć wydawać by się mogło, że krzesło to podstawowy i jeden z najprostszych mebli – projektanci po raz kolejny udowadniają, że może ono być dziełem sztuki i najbardziej prestiżowym sprzętem w branży meblarskiej. 

Często przedstawiamy nowoczesne projekty mebli, a krzesło jest jednym z naszych ulubionych tematów – dlaczego? Otóż większą część naszego życia spędzamy siedząc – powinniśmy więc dbać o to, by krzesła były wygodne. Jeśli są również ultra nowoczesne, piękne i niepowtarzalne po prostu aż chce się usiąść. Przyjrzyjmy się więc designerskim projektom przygotowanym przez znanych, młodych i zdolnych projektantów.

Spoon Chair – krzesło łyżka

Twórcą mebla jest Philipp Aduatz. Słynący z niecodziennych projektów. Konstrukcja przypominająca wygiętą łyżkę uzyskuje balans, wówczas, gdy ktoś na niej usiądzie. Choć jej wygląd może budzić niepokój, wykorzystuje prawa fizyki, więc nie ma możliwości, że się przewróci. Piękny, ciszący oko przedmiot o wymiarach: 126 x 52 x 120 cm, wykonany jest z włókna węglowego pokrytego metalicznym lakierem. Sprawdzi się w przestronnych, nowoczesnych wnętrzach.

Dim Sum – współczesny fotel bujany

Holenderska firma Montis stworzyła bardzo wygodne, tapicerowane krzesło na drewnianej płozie, które reklamuje hasło: „relaks z uśmiechem”. I choć przypomina tradycyjne fotele bujane naszych babć, będzie pasował idealnie do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Wygodna, miękka pianka, którą jest wyściełane oraz soczyste kolory tapicerki nadają mu prawdziwie domowy charakter

Tajemnicze – 36h i 56h 

Pod tymi enigmatycznymi nazwami kryją się unikalne krzesło i bujany fotel – stworzone przez projektanta Fabio Novembre dla włoskiego producenta mebli Driade. Fotel 36h ma wysokie oparcie niczym tron, jest więc niezwykle wygodny, z kolei na 56h można się zrelaksować i pobujać. Oba wykonane są z profilu aluminiowego i tkanego tworzywa sztucznego, odpornego na trudne warunki atmosferyczne. Idealnie sprawdzą się więc na tarasie i w ogrodzie.

Zjedzony banan 

Nowoczesne krzesło w kształcie banana to propozycja rodzimych projektantów ze stajni WamHouse. Luksusowe, miękkie krzesło łączy estetykę z funkcjonalnością. Jego komfortowe kształty i wesoła kombinacja kolorów sprawiają, że chcielibyśmy na nim po prostu na chwilę usiąść…

Hybrid – pół krzesło pół zwierzę

To oszałamiające krzesło z elementami zwierzęcymi – rogami łosia bądź króliczymi uszami – stworzyła Merve Kahramanm, projektantka fantastycznych lamp, o których pisaliśmy na naszych łamach. Krzesła z serii Hybrid są robione ręcznie. Skórzane siedziska zostały przygotowane tak, aby imitować wygląd zwierzęcia, a drewniana rama pokryta jest wysokiej jakości farbą. Ten unikalny mebel sprawdzi się w eklektycznych wnętrzach.

Mr Smith Drugi 

Wygląda ja wielokolorowy cukierek. W rzeczywistości jest jednak laminowanym krzesłem. Mr Smith The Second wykonany jest z drewna bukowego. Jego twórca Anthony Hartley, to jeden z najbardziej utalentowanych brytyjskich projektantów mebli.

Data dodania: 11.05.2014