50-letnia lalka, przyjaciółka wielu dziewczynek na całym świecie, od dwóch lat zaprasza w (nie)skromne progi swojej posiadłości.

 Cukierkowy dom powstał w pięćdziesiąte urodziny lalki Barbie. Okrągła rocznica oraz fakt, że Barbie nadal jest ulubioną lalką dziewczynek na całym świecie, skłoniły firmę Mattel do znalezienia projektanta, który podejmie się zaprojektowania pełnowymiarowego domu designem nawiązującego do stylistyki domku dla lalek. Ostatecznie zadania podjął się Jonathan Adlerwraz ze sztabem innych projektantów. Każdy z nich miał za zadanie jak najlepiej odwzorować miniaturowy, dobrze znany wszystkim miłośnikom kultowej zabawki, dom lalki. W pomieszczeniach dominują róż, biel i błękit, a na szczególną uwagę zasługują takie elementy jak:

  • żyrandol z włosów lalek – lampa została zaprojektowana przez jednego z uczestników programu „Project Runaway”. Jest to amerykański program typu reality show, który spośród grupy chętnych wyłania projektanta o największej pomysłowości i inwencji w tworzeniu projektów.
  • obraz namalowany przez Andy’ego Warhola o wartości 200 tysięcy dolarów
  • lustro w ramie stworzonej z sześćdziesięciu pięciu lalek Barbie

Jonathan Adler pytany o to, w jaki sposób tworzył rzeczywisty domek Barbie, odpowiada:

Zabawa lalkami w „dom” wymaga posiadania kuchni, bo żadna gospodyni domowa nie obejdzie się bez swojego królestwa. Mimo aktywnego trybu życia Barbie potrzebuje miejsca, gdzie będzie mogła coś zjeść, wypić lub przyjąć gości na kawę.

Kuchnia jest przestronna, dobrze wyposażona, z dużą ilością szafek i różowymi przyborami kuchennymi. Zdecydowano się na szerokie blaty, utrzymane w bieli i metalicznym granacie. Każdy szczegół, każdy przyrząd został przemyślany i ustawiony w odpowiednim miejscu. Przykładem mogą być różowe szpachelki do ciasta.

Po długich i wyczerpujących zabawach siły najlepiej zregenerować w sypialni w swoim ukochanym łóżku. Pokój sypialny pokryto czerwonym aksamitem od podłogi po sam sufit. Brak okien zastępują najróżniejsze lampki. Na środku pokoju znajduje się łóżko, a tuż obok toaletka z niezbędnymi przyborami.

Swój udział w kreowaniu rzeczywistego świata lalki Barbie ma także Christian Louboutine, który zaprojektował buty dla lalki. Są one jednym z symboli produktu firmy Mattel. W garderobie znajduje się pięćdziesiąt par różowych szpilek od projektanta.

Część mieszkalna to nie wszystko, co kryje dom. Obok znajduje się minimuzeum, w którym znalazł się zbiór dwudziestu pięciu najbardziej charakterystycznych lalek Barbie. Zabawki te w szczególny sposób zapisały się w historii firmy Mattel. Dom najsławniejszej lalki być może jest przytłoczony kolorem różowym, ale która z nas, choć przez moment, nie chciałaby w nim zamieszkać? 🙂

Data dodania: 04.04.2011