Wybierając podłogi drewniane zwracamy uwagę na gatunek drewna, jego strukturę, kolor, czy sposób wykończenia. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dobór materiałów podłogowych może wpływać na nasze zdrowie oraz jakość powietrza w domach czy mieszkaniach, w których żyjemy. Ulatniający się z klejów i środków zabezpieczających powierzchnię drewnianą podłogi formaldehyd może powodować podrażnienia oczu i dróg oddechowych. Rozwiązaniem tych problemów są fińskie deski marki Timberwise.

Timberwise, jako pierwszy i jak dotąd jedyny w historii producent podłóg drewnianych, uzyskał prawo do używania na swoich produktach oznaczenia Certyfikatu Alergologicznego przyznawanego przez Fińską Federację ds. Alergii i Astmy. Firma Timberwise to producent jednopasmowych desek posiadający w swojej ofercie podłogi z czterech popularnych, szczególnie w Skandynawii, gatunków drewna: dębu, jesionu, modrzewia i sosny. Bardzo wysoka jakość produktów, dbałość o detale przy produkcji, a zarazem ekologiczne podejście do pozyskiwania surowca ( 70% pochodzi z Finlandii) oraz stała promocja zrównoważonej gospodarki leśnej to elementy szczególnie wyróżniające 3-warstwowe parkiety Timberwise.

Timberwise jako pierwszy producent parkietów zrezygnował, ze względów etycznych, z wykorzystywania egzotycznych gatunków drewna i skupił się wyłącznie na produkcji oraz barwieniu desek dębowych i jesionowych. Obecnie jest jednym z liderów w branży posiadających w swojej ofercie barwione podłogi drewniane z popularnych europejskich gatunków drewna, takich jak dąb oraz jesion, oferując klientom największy wybór kolorów na rynku!

Do produkcji swoich podłóg firma wykorzystuje wyłącznie kleje oraz środki do zabezpieczania powierzchni (lakiery, oleje), niezawierające formaldehydów. Takie parkiety nie uwalniają żadnych szkodliwych substancji w pomieszczeniach, w których są zamontowane. Ulatniający się formaldehyd, nawet w przypadku niewielkich ilości, może powodować podrażnienia oczu, skóry i dróg oddechowych. Przebywanie w pomieszczeniu z podłogami posiadającymi formaldehyd jest porównywalne z przebywaniem w małym pokoju o powierzchni 30 m2, w którym pali się jednocześnie pięć papierosów!

Stwierdza się zależności pomiędzy obecnością formaldehydu a nasilonymi objawami astmy. Parkiety Timberwise nie powodują emisji żadnych szkodliwych substancji, przez co zwiększają komfort życia, poprawiając znacznie jakość powietrza we wnętrzu. Dzięki temu podłogi te stanowią bezpieczny wybór również dla rodzin z dziećmi oraz dla alergików.

Jej celem jest zwiększenie jakości życia pacjentów z alergią i astmą. Federacja działa na rzecz poprawienia jakości życia codziennego pacjentów, zwiększania świadomości na temat alergii, wspierania opieki nad pacjentami cierpiących na alergię i astmę oraz ochrony ich interesów. Choć organizacja ma swoją siedzibę w Helsinkach nie ogranicza się wyłącznie do działań na terenie Finlandii, występując w imieniu swoich pacjentów również w obszarze międzynarodowym.

Oprócz rekomendacji Fińskiej Federacji ds. Alergii i Astmy podłogi Timberwise otrzymały również Key Flag Symbol, znak jakości przyznawany produktom wysokiej jakości pochodzącym z Finlandii, wyróżniających się również nowoczesnym i unikatowym designem. Tradycyjne sosnowe parkiety firmy Timberwise znalazły się na Toimittajien Tusina 2014 – corocznie ogłaszanej liście 12 najciekawszych i najbardziej inspirujących produktów kreujących wnętrza, wybieranych przez Związek Fińskich Dziennikarzy zajmujących się tematyką aranżacji wnętrz.

Data dodania: 25.11.2014