Coraz więcej osób kupujących sprzęt AGD zaczyna zwracać uwagę na to, czy wybierane urządzenia posiadają funkcje smart i czy można kontrolować je zdalnie. Odpowiedzią na te oczekiwania są inteligentne lodówki marki Samsung. Wyposażone w łącze internetowe, ekran dotykowy, system kamer i wielofunkcyjne oprogramowanie dają bardzo wiele możliwości i ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków. Poznaj praktyczne zastosowania nowoczesnych chłodziarek smart tej firmy!

Co oznacza termin „inteligentne lodówki”?

Urządzenia smart to sprzęty domowe, które można kontrolować zdalnie. Coraz powszechniejszy jest tzw. Internet rzeczy, czyli łączenie przedmiotów codziennego użytku w sieć, dzięki czemu można nimi sterować z poziomu jednego interfejsu, najczęściej z telefonu. W ten nurt doskonale wpisują się inteligentne lodówki Samsung z serii Family Hub, wyposażone w ekran i łącze internetowe. Korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona (SmartThings), zyskujesz:

  1. zdalny podgląd wnętrza lodówki,
  2. możliwość tworzenia listy zakupów, notatek i kalendarza,
  3. dostęp do multimediów i bazy przepisów,
  4. opcję wysyłania wiadomości,
  5. łatwe sterowanie chłodzeniem.

Za pośrednictwem ekranu w lodówce tego typu bez problemu możesz również uzyskać kontrolę nad innymi sprzętami tej samej marki (odkurzaczem, pralką, piekarnikiem, a nawet termostatem) bez konieczności sięgania po telefon.

Dodatkowe wyposażenie inteligentnej lodówki Samsung

Integralną częścią inteligentnej lodówki Samsung jest wyświetlacz dotykowy z dołączonym głośnikiem. Czujnik otwarcia drzwi pozwala zabezpieczyć je przed przypadkowym uchyleniem – aplikacja informuje użytkownika, gdy zostały niedomknięte. Specjalnie wydzielone strefy ułatwiają precyzyjne ustawianie temperatury. Kamery umożliwiają podgląd wnętrza chłodziarki na ekranie, dzięki czemu nie trzeba jej otwierać częściej niż to konieczne. Urządzenia z serii Family Hub dodatkowo posiadają różne funkcje dodatkowe – np. kostkarkę do lodu lub dystrybutor wody.

Sprawdź, co masz w lodówce, bez otwierania drzwi!

Jedną z najbardziej cenionych funkcji w inteligentnych lodówkach marki Samsung jest możliwość zdalnej kontroli ich zawartości. Dzięki systemowi trzech kamer możesz zajrzeć do niej w każdej chwili, nawet będąc poza domem, np. w sklepie. Aplikacja SmartThings umożliwia tworzenie listy zakupów, która synchronizuje się na wszystkich urządzeniach. Jeśli któryś z domowników dopisze coś do niej, korzystając z ekranu lodówki, zobaczysz to natychmiast na wyświetlaczu swojego telefonu. Dodatkowo programy Meal Planner i Smart Recipes pomogą Ci dobrać przepis do produktów, które aktualnie znajdują się w chłodziarce.

Centrum rozrywki i komunikacji

Producenci innowacyjnych inteligentnych lodówek, w tym również firma Samsung, udowadniają, że wielofunkcyjność to bardzo praktyczna cecha także w przypadku sprzętów AGD. Duży ekran dotykowy umieszczony na drzwiach umożliwia wygodne:

  • sprawdzanie na bieżąco przepisów kulinarnych,
  • przeglądanie serwisów informacyjnych i społecznościowych,
  • oglądanie filmów i seriali,
  • słuchanie muzyki.

W ten sposób można nie tylko ułatwić sobie życie – i gotowanie – ale także uprzyjemnić czas spędzany codziennie w kuchni, która w niejednym domu jest najczęściej wykorzystywanym pomieszczeniem. Tego typu nowoczesna lodówka może stać się równie dobrze tablicą, gdzie wyświetlają się kalendarz, notatki i przypomnienia.

Czy warto wybrać inteligentną lodówkę Samsung?

Sprzęty domowe typu smart to doskonały wybór dla świadomych użytkowników, którzy cenią sobie wielofunkcyjność urządzeń i zdalną kontrolę nad nimi. Inteligentne lodówki Samsung to wyjątkowe chłodziarki, które usprawniają robienie zakupów, a także umilają i ułatwiają gotowanie. W ofercie sklepu Neonet dostępnych jest wiele modeli chłodziarek tej marki, które wyposażone są w różne opcje – mniej lub bardziej zaawansowane. Wybierz sprzęt dla siebie i sprawdź, jak szerokie możliwości daje Ci korzystanie z inteligentnej lodówki we własnym domu!

Data dodania: 23.06.2022