Centralnym punktem każdego salonu jest kącik wypoczynkowy. Najczęściej znajdziemy w nim wygodną kanapę, duży telewizor na komodzie i stolik kawowy pośrodku. Kluczowym elementem jest szczególnie ten ostatni. Takie stoły do salonu mogą natomiast występować w różnych wariantach. Jak wybrać odpowiedni model? Lepsza wersja drewniana, metalowa czy szklana? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Stoły drewniane – jakie mają zalety?

Najbardziej klasyczną wersją stołu do salonu jest ta drewniana. Najczęściej wybieramy bowiem właśnie takie modele. Mają one wiele zalet. Drewno samo w sobie jest bowiem bardzo eleganckie. Idealne pasuje chociażby do skandynawskiej prostoty albo do wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym. Lekko zdobione warianty świetnie będą się też komponowały z pomieszczeniami urządzonymi w stylu klasycznym, w których pełno jest antyków. Stoły do salonu z drewna oferują nadto dużą dawkę ciepła. Dbają o uczynienie każdego wnętrza niezwykle przytulnym. Poza tym odpowiednio konserwowane przetrwają naprawdę długo. Naturalne drewno występuje także w różnych wariantach kolorystycznych. Zupełnie inny odcień ma orzech, inny buk, a inny olcha.

Stoły szklane – w jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

Bardzo popularne wśród klientów sklepów meblowych są nadto stoły do salonu wykonane ze szkła. Wyglądają one bardzo efektownie, szczególnie wtedy gdy nie posiadają standardowego, prostokątnego kształtu. Modnym dodatkiem do salonu w ostatnich sezonach jest chociażby zestawy dwóch stolików o podobnym kształcie, ale różnej wysokości oraz często również wielkości. Szkło może przy tym stanowić jednolitą taflę albo być uzupełnione przez metalowy stelaż. Szklane stoliki pasują zarówno do klasycznych, jak i nieco bardziej nowoczesnych wnętrz. Dobrze jest wybrać ten wariant stołu do salonu przy bardzo małej przestrzeni. Szklana tafla optycznie nie pomniejsza bowiem wnętrza.

Stoły metalowe – dobra alternatywa dla drewna i szkła?

Designerskim dodatkiem do każdego wnętrza są nadto stoły do salonu metalowe. To bardzo nowoczesny, a jednocześnie niezwykle modny wariant. Świetnie sprawdza się w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym. Wówczas może doskonale współgrać z wyeksponowanymi instalacjami z rur i kabli, a także tematycznymi lampami. Poza tym stoły do salonu w wersji metalowej są bardzo wytrzymałe. Oferują wysoką odporność na zarysowanie oraz wszelkie inne zniszczenia. To z całą pewnością zakup na długie lata. A zatem drewniany, metalowy czy szklany? Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych preferencji, ponieważ każda opcja ma swoje zalety i wady.

Data dodania: 22.09.2021