Oszałamiający wybór tkanin, kolorów i faktur. Wybór tekstyliów i dywanu do dziecięcego pokoju przyprawił już niejednego rodzica o ból głowy. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie? Jakie propozycje dla najmłodszych przygotowali producenci? Podpowiadamy kilka ciekawych rozwiązań.

Tekstylia i dywany to zdecydowanie najlepszy sposób na wprowadzenie koloru i wiosenne odświeżenie wnętrz. Warto więc zdecydować się na zakup dywanu właśnie w tym okresie, gdyż producenci oferują wiosenno – letnie kolekcje w bogatej, nasyconej feerii barw.

Ważny dobór tkaniny

Decydując się na zakup dywanu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego został wykonany. Mamy do wyboru m. in. ręcznie plecione dywany z wełny, grube tkane przyjazne dla alergików dywany akrylowe oraz te ze lśniącej wiskozy.

Coś dla malucha

Najmłodsze dzieci ucieszy kolekcja z leśnymi zwierzętami i bajkowymi scenkami. Specjalnie z myślą o maluchcach  projektanci przygotowali dywany z miękkiej i puszystej tkaniny, na których dziecko możne uciąć sobie drzemkę, zmęczone po zabawie. Wybierając dywan dla najmłodszych pociech zwróćmy również uwagę na to, czy łatwo można usunąć z niego plamy, tak by można było utrzymać go w dobrym stanie przez lata.

Dla księżniczki i budowniczego

W nadchodzącym sezonie, podobnie jak na światowych wybiegach mody, obowiązywać będą wzory kwiatowe, które jak przekonują producenci ożywią pokoik każdej małej księżniczki. Tego typu dywan pięknie prezentuje się we wnętrzach monochromatycznych, takich, w których ściany pomalowane są na neutralny kolor. Dobrze również dobrać jednokolorowe, delikatne meble. W tak zaaranżowanym wnętrzu ciekawie prezentują się, pasujące do dywanu, poduszki, ramki, czy przytulanki. Warto również pomyśleć o dopasowaniu do całości – klosza lampy i zasłon. Chłopcom z pewnością przypadną do gustu dywany z wzorami sprzętów budowlanych, czy traktorów. W pokoju małego budowniczego nie może zabraknąć łóżka z osłoną imitującą warsztat i pudeł na niezbędne narzędzia.

Nastoletnia geometria

Minimalistyczne, nowoczesne wnętrza nastolatków mogą ozdobić dywany w ciekawe, geometryczne wzory. Już jeden tego typu akcent może nieprawdopodobnie ożywić pomieszczenie starszych dzieci, pracownię lub pokój do nauki.

Dywan, który świeci

W najnowszej kolekcji producenta Arte Espina występują dywany z włóknami fluorescencyjnymi, czyli takie, które zbierają światło za dnia, by wieczorem je oddawać, dzięki czemu dywan świeci! I pomaga spełniać najskrytsze życzenia.

Data dodania: 15.04.2014