Z Romanem Pietruszką, dyrektorem handlowym firmy rozmawialiśmy o innowacyjnych panelach podłogowych z technologią Corktech.

Czym charakteryzują się panele winylowe z rdzeniem korkowym?

Roman Pietruszka: Kolekcja Hydrocork, to nowatorskie rozwiązanie podłogi panelowej z technologią Corktech. Dzięki grubości panela zaledwie 6mm okładzina może być instalowana na niemal każdym rodzaju istniejącej posadzki, co sprawia, że jest to idealna opcja przy remontach i modernizacjach. Sztywna konstrukcja paneli zapobiega odzwierciedleniu drobnych nierówności podłoża na powierzchni. Ich docinanie i montaż jest niezwykle prosty. A dzięki nowemu systemowi PressFit, który wykorzystując zdolności kompresyjne korka (działa jak korek od szampana), zapewnia mocne i stabilne łączenie elementów.

Jaka jest ich konstrukcja?

R.P.: Panel składa się z warstwy wierzchniej grubości 0,55 mm, wysokiej jakości wzoru dekoracyjnego, rdzenia z litej warstwy winylu grubości 1,2 mm, kompozytu kotkowego grubości 3mm, z wspomnianym systemem PressFit, który odpowiada za niwelowanie odgłosu kroków, ciepło i wodoodporność oraz warstwy spodniej z winylu grubości 1,2 mm (przeciwciąg). W trakcie instalacji w korkowym rdzeniu powstaje siła, która zapewnia trwałe powiązanie paneli. Panele dostępne są w formacie eleganckiej deski 1225 x 145mm.

A jakie są ich główne zalety?

R.P.: Mogą być stosowane z systemem ogrzewania podłogowego. Są odporne na działanie wody, dzięki czemu nadają się do każdego rodzaju pomieszczeń. Są też ciepłe, ciche i odporne na uderzenia.

Rozmawiała Anna Wachowiec

Data dodania: 31.03.2016