Tegoroczny DOMOTEX – czołowe europejskie targi branży podłogowej – odwiedziło około 45 tysięcy gości z ponad 80 krajów. Swoje produkty zaprezentowało 1350 firm z 57 krajów, w tym dwudziestu z Polski.

Największe targi branży podłogowej w Europie jak co roku przyciągnęły tysiące odwiedzających. Bogata oferta wydarzeń towarzyszących sprawiła, że przestrzeń ekspozycyjna wypełniła się przeróżnymi konceptami, w których nawet laik mógł dostrzec zapowiedź trendów, które będą obowiązywać w tym roku w branży pokryć podłogowych. Jak co roku, najliczniej reprezentowana była grupa wykładzin i dywanów. Nowoczesne wzory, materiały i kształty skutecznie przyciągały uwagę. Organizatorzy postawili w tym roku na innowacje, co znalazło swoje odzwierciedlenie w strefie Innovations@DOMOTEX, w której znalazły się 62 produkty. Wśród wyróżnionych tych znakiem znalazły się dwie polskie firmy – Baltic Wood oraz Chapel Parket Polska.

Chapel Parket Polska została nagrodzone za kolekcję podłóg Chapel Abbey.

Członkowie jury, któremu przewodniczył Stefan Diez, ceniony niemiecki projektant i wykładowca wzornictwa w HFG Karlsruhe, wybierali najlepsze produkty na podstawie oceny pomysłowości rozwiązania, nowatorskiej technologii produkcji, designu i jakości produktu.

Na uznanie jury zasłużyła także podłoga Baltic Wood o sugestywnej nazwie Sen Starego Malarza z kolekcji podłóg ręcznie postarzanych Timeless Collection. Wybrano ją spośród 300 nadesłanych propozycji. Decydowało 6-osobowe jury w składzie: Stefan Diez (przewodniczący), Manfred Birkenstock, Susanne Brandherm, Stefan Heinze (boden wand deck), Kirstin Ollech (Schöner Wohnen), Karl A. Wildermuth (Holz-Zentralblatt). Zwycięzcę wyłoniono natomiast w trybie głosowania, w którym udział brali uczestnicy targów. Pomysłodawcą i autorem Strefy Innowacji był znany niemiecki architekt – Jürgen Mayer H.

W targach wzięło udział 20 firmy z Polski – wskazuje to na wyraźną chęć promocji polskich produktów podłogowych w całej Europie. Podczas targów mogliśmy odwiedzić stoiska firm: Cezar, Salag, AP Plast, Apply Flock, Marchewka, BKF System, Baltic Wood, Decora, Lentex, Diamett Flooring, Polmar Profil, JP Promis, Europarquet, Fair Packaging, Holzexport, Jawor Parkiet, Maxi Media, Nela One, Mat-Tar oraz Parkiety Wiśniewski.

Co przyniesie kolejny DOMOTEX, zobaczymy w przyszłym roku. Kolejna odsłona targów odbędzie się w dniach 17-20 stycznia 2015 roku.

Data dodania: 27.01.2014