Początek każdego roku zawsze obfituje w wydarzenia branżowe, podczas których prezentowane są nowości produktowe, które trafią na rynek w najbliższym czasie. Zapraszamy do przeglądu produktów podłogowych, które trafią do sklepów jeszcze tym roku.

W poszukiwaniu nowych, innowacyjnych produktów wybraliśmy się na dwie ważne imprezy targowe – poznańską BUDMĘ oraz niemiecki DOMOTEX. Na obu wystawach pojawili się polscy oraz zagraniczni producenci i zaprezentowali ofertę produktów, które niedawno trafiły do sprzedaży lub wkrótce pojawią się na naszym rynku. Ponieważ nowości jest naprawdę wiele rozdzieliliśmy je tematycznie na artykuły dotyczące nowinek wśród podłóg drewnianych, laminowanych i winylowych oraz podłogowych materiałów wykończeniowych (chemia podłogowa, listwy, profile, podkłady). W tym materiale zapraszamy do zapoznania się z nowościami w segmencie podłóg drewnianych.

Klienci doceniają jakość i innowacyjność

Choć nowości w segmencie podłóg drewnianych nie przybywa w takim tempie jak w laminatach, producenci nie odpoczywają. Starają się stale wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, zaskakiwać ich coraz odważniejszymi rozwiązaniami oraz oferować produkty coraz lepszej jakości.

W trakcie rozmów wielu producentów podkreślało, że z roku na rok klienci stają się coraz bardziej świadomymi konsumentami – doceniają przede wszystkim rozwiązania nowatorskie i trwałe.

Kopp – Podłogi Doskonałe ma w swojej ofercie podłogi bambusowe w czterech wersjach kolorystycznych:

Firma KOPP zaprezentowała na BUDMIE także swoją przenośną podłogę sportową na wynajem – Action Nitro Panel FC. Podłoga ta posiada certyfikat FIBA oraz może być montowana na zewnątrz. Jej specjalna konstrukcja zapewnia szybki montaż i demontaż, a także bardzo dobrą amortyzację. Podłoga ta może być wykorzystywana także do organizacji zawodów tanecznych, przedstawień teatralnych, koncertów itp.

Na ciepło

Sporym zainteresowaniem klientów cieszą się również podłogi wykonane z thermo-drewna, czyli drewna poddawanego obróbce termicznej, która powoduje, że drewno jest ciemniejsze, bardziej trwałe w warunkach zmieniającej się wilgotności.

Dużą uwagę na BUDMIE przyciągało także stoisko firmy Podłogi Marchewka, które wyróżniało się wielkością oraz aranżacją. Tegoroczną nowością tej firmy była deska przeznaczona na ogrzewanie podłogowe.

Deski te mogą mieć długość do 9 metrów bez łączeń, dostępne są w szerokości od 16 do 35 centymetrów i grubości dwóch centymetrów. Do ich produkcji można używać różnych gatunków drewna, zarówno krajowego, jak i egzotycznego. Firma oferuje także różne wykończenia tej deski podłogowej – lakier, olej, barwienie olejem, szczotkowanie lub patyna. Deskę można wielokrotnie cyklinować, a także łączyć z kamieniem lub kaflami.

Dąb niezmiennie popularny

Na całym europejskim rynku dużym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie podłogi dębowe. Podłogi z tego gatunku drewna można znaleźć w ofercie wielu producentów. Na BUDMIE nie mogło zabraknąć oczywiście stoiska firmy Dąbex – działającego w branży drzewnej już od 50 lat rodzinnego przedsiębiorstwa.

Dębowe nowości pojawiły się także w ofercie producenta podłóg warstwowych – Baltic Wood.

Podłoga Dąb Arabica Baltic Wood wyróżnia się przede wszystkim unikatowym wyglądem.

Klient nasz pan

Producenci drewnianych podłóg w rozmowach bardzo podkreślali swoją otwartość i gotowość do spełniania oczekiwań klientów:

W podobnym tonie wypowiada się Arkadiusz Durma, Dyrektor Regionalny firmy Max – Parkiet:

Data dodania: 03.02.2011