Branża remontowo-budowlana wciąż zyskuje na znaczeniu, a wraz z nią zawód posadzkarza. Niestety wciąż brakuje osób specjalizujących się w tym fachu. Czy opanowanie tej sztuki jest kluczem do sukcesu?

Wśród przyszłościowych specjalności branży remontowo-budowlanej, posadzkarstwo sytuuje się bardzo wysoko. Zapotrzebowanie na fachowców stale rośnie, a rąk do pracy potrzeba nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą – głównie w Niemczech i w Norwegii.

 

Mocne strony fachu

Z powodu nieatrakcyjnego wizerunku branży posadzkarskiej, wciąż niewiele osób wybiera ten fach. Na takie postrzeganie wpływa przede wszystkim świadomość, że jest to wyjątkowo wymagające zajęcie. Na szczęście nowoczesne technologie pozwalają na coraz większy komfort pracy, który powinien zachęcać potencjalnych specjalistów. Oprócz tego, fachowcy w tej dziedzinie mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie.

Zalet zawodu posadzkarza jest jednak o wiele więcej. Trzeba zauważyć, że fach ten nigdy nie zostanie w pełni zautomatyzowany. Ręce do pracy będą więc zawsze potrzebne, a sądząc po rosnącej liczbie inwestycji – praktycznie niezbędne. Ponadto, dzisiaj mało kto ma czas na samodzielne przeprowadzanie remontów. Stąd rosnące zapotrzebowanie na posadzkarzy.

 

Dla chcących rozwoju

Ze względu na wciąż rozwijającą się technologię, nawet doświadczeni fachowcy powinni stale rozwijać się w zakresie swojej branży. To zawód, w którym wdrażane są coraz to nowsze i bardziej zaawansowane rozwiązania nie tylko ułatwiające pracę, ale i pozytywnie wpływające na jej efekt końcowy.

Nie jest jednak powiedziane, że fachowcy pracujący w innych dziedzinach nie mogą zmienić swojej specjalizacji. Jest wręcz odwrotnie – coraz więcej osób decyduje się na przebranżowienie. Opanowanie sztuki posadzkarstwa umożliwiają szkolenia skierowane zarówno do młodych, rozpoczynających karierę osób, jak i tych z doświadczeniem w branży remontowo-budowlanej.

 

W praktyce

Akademia Sztuki Posadzkarskiej wyciąga pomocne dłonie w kierunku fachowców już dobrych kilku miesięcy. Tym razem organizuje szkolenie, podczas którego uczestnicy będą mogli rozwinąć swoje umiejętności dotyczące wylewania mas szpachlowych.

To dobra okazja zarówno dla tych, którzy dopiero wchodzą w branżę posadzkarską lub po prostu chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe. Z oferty skorzystać powinni też fachowcy, którzy zastanawiają się nad przebranżowieniem.

Program obejmuje m.in. omówienie układu warstw podłogi, obróbki i gruntowania podłoża czy sposobów odcinania wilgotności. Uczestnicy najpierw zdobędą wiedzę dotyczącą podstaw posadzkarstwa, po czym wykorzystają ją w części praktycznej.

Szkolenie odbędzie się 10 stycznia 2019 r. i potrwa od 9:30 do 16:00. Jego koszt wynosi 100 zł netto od osoby. Nabór otwarty potrwa do 20 grudnia. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo – asp@uzin-utz.com oraz telefonicznie – pod numerem 605 933 399. Więcej informacji znajduje się na stronie: uzin.pl/akademiasztukiposadzkarskiej

[KK]

Data dodania: 17.12.2018

10.01.2019 / Legnica

Jaworzyńska 287 287, 59-220 Legnica
uzin.pl/akademiasztukiposadzkarskiej