Jawor-Parkiet na początku lipca uruchomił w Nowym Mieście Lubawskim nową linię technologiczną. Służy ona do profilowania podłóg warstwowych. Dzięki inwestycji możliwości produkcyjne firmy mają zostać zwiększone nawet do 50%.

Nowa linia została przygotowana przez markę Schroeder zgodnie z wytycznymi firmy Jawor-Parkiet. O sile linii produkcyjnej stanowią trzy urządzenia: podajnik z magazynkiem GB-25, linia do wzdłużnego profilowania typ DUO 9/12 F oraz czopiarka dwustronna typu PAKUE 10/10 F.

Linia technologiczna do wzdłużnego profilowania podłóg przeznaczona jest do produkcji warstwowych podłóg drewnianych. Pozwala ona na profilowanie desek o długości do 2 500 mm, szerokości do 250 mm oraz grubości do 30 mm. Nowa maszyna pozwala na precyzyjne profilowanie elementów podłogowych z profilami pióro-wpust lub w systemie „klik”. Zastosowano w niej także rozwiązania, które pozwalają na zmniejszenie ryzyka uszkodzenia drewna w procesie produkcji. Linię wyróżnia też nowoczesna obudowa, spełniająca normy CE, która pozwala na zabezpieczenie strefy roboczej, redukcję hałasu (<84 dB/A) oraz pyłu.

Jednym z nowych urządzeń jest także czopiarka dwustronna przeznaczona do profilowania poprzecznego pod kątem 90°. Umożliwia ona również produkcję podłóg przeznaczonych do montażu we wzór jodełki francuskiej. Cięcia mogą być wykonane pod kątem 30°, 45° lub 60°. Ich dokładność wynosi do 0,05°.

Data dodania: 03.08.2015