Na rynku pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania, których zadaniem jest przyspieszenie i ułatwienie pracy fachowcom. Jedno z nich to masa szpachlowa UZIN NC 111 BiColor, która pomoże zaoszczędzić czas i pozwoli na komfortową pracę w każdych warunkach. To przykład produktu, którego parametry przekładają się na funkcjonalność.

Perfekcja jak się patrzy

Nowość od UZIN wyróżnia się przede wszystkim tym, że w zależności od poziomu wilgotności, zmienia swój kolor. Masa zaraz po wylaniu jest zielona, po wyschnięciu z kolei zmienia barwę na łososiową. Ta technologia pozbawia niweluje konieczność prowadzenia dodatkowych pomiarów, które często i tak nie są do końca precyzyjne.

To ważny krok dla fachowców, którzy będą mogli uniknąć problemów związanych ze zbyt wysoką wilgotnością podłoża. Zalicza się do nich przede wszystkim powstawanie pęcherzy i nieprzyjemnego zapachu w remontowanym pomieszczeniu. Masa zasygnalizuje również nieprecyzyjne nałożenie kleju na powierzchnię.

– UZIN NC 111 BiColor pozwala gołym okiem ocenić, czy powierzchnia nadaje się do klejenia wykładzin – tj. czy jest już odpowiednio sucha. Dodatkową zaletą jest fakt, że dzięki zmieniającemu się kolorowi, widzimy, czy masa osiągnęła gotowość na całej swojej powierzchni. Rozwiązanie zadziała też w drugą stronę – po nałożeniu kleju, kolor masy pokaże nam, w którym miejscu ten klej się znajduje. To sprytne rozwiązanie pomaga uniknąć naprawdę wielu problemów na inwestycji. – mówi Maciej Załęski, doradca techniczny Uzin Utz Polska.

Potrafi jeszcze więcej

UZIN NC 111 BiColor zawdzięcza swoją niezawodność parametrom technicznym. To przede wszystkim dobra rozpływność, która zapewnia bardzo gładką powierzchnię, zazwyczaj nie wymagającą już szlifowania.

Kolejnym wyróżnikiem są wyjątkowo niskie naprężenia skurczowe, dzięki czemu masa nie reaguje negatywnie nawet w przypadku niestabilnych powierzchni. Posiada przy tym wytrzymałość C50, która pozwala na użytkowanie jej nawet w przypadku podłoży narażonych na szczególne natężenie ruchu i duże obciążenia.

Masa znajdzie zastosowanie przy montażu wykładzin tekstylnych i elastycznych, a również płytek ceramicznych i okładzin z naturalnego kamienia. Będzie też odpowiednia w budownictwie użytkowym i przemysłowym w tzw. strefach suchych.

Dane techniczne:

  • zużycie: ok. 1,7 kg / m kw. na 1 mm grubości warstwy
  • maksymalna grubość warstwy: 10 mm
  • minimalna temperatura stosowania: 10 stopni Celsjusza na podłożu
  • możliwość wchodzenia: po dwóch godzinach w optymalnych warunkach
  • możliwość układania wykładziny: po zmianie koloru – ok. 8 do 10 godzin
  • bardzo wysoka wytrzymałość
  • bardzo niewielkie naprężenia skurczowe podczas wiązania
  • GISCODE CP 1 – masa na bazie siarczanu wapnia
  • EMICODE EC 1 PLUS – bardzo niska emisyjność
  • RAL-UZ 113 – produkt ekologiczny

[KK]

Data dodania: 21.01.2019