W tegorocznej ofercie marki Quick-Step zdecydowanie królować będzie dąb. Będzie go można spotkać w wielu odmianach – od klasycznej po postarzaną. W palecie kolorystycznej dominować będą natomiast neutralne, subtelne i ponadczasowe odcienie.

Poszerzone zostaną kolekcje Classic i Largo. Linię Classic wzbogaci siedem nowych wzorów dębu w wersji postarzanej:

Dąb Moonlight – klasyczny dąb, panele z wyraźną fakturą i rysunkiem sęków. Obecna propozycja zakłada dwie odmiany barwne – beżową o matowym wykończeniu (dąb Moonlight jasny) oraz w ciepłym naturalnym kolorze z subtelnym połyskiem (dąb Moonlight naturalny).

Dąb Havanna naturalny – lekko postarzana podłoga z licznymi sękami i szczelinami o beżowym zabarwieniu. Występuje także w odmianie szlifowanej wzbogaconej o ślady cięcia piłą.

Dąb postarzany patynowany biały – dekor pod hasłem „oryginalne z odzysku” – podłoga o postarzanym wyglądzie, złagodzonym przez patynowanie, które „uspokoiło” rysunek sęków i szczelin.

Dąb barwiony biały – podłoga imitująca drewno pokryte złuszczającą się białą farbą.

Gama Largo została natomiast wzbogacona o sześć nowych wzorów: dwa wzory dębu klasycznego, dwie podłogi romantyczne oraz dwa wzory subtelne i postarzane.

Dąb Dominicano – ma przywodzić na myśl deski wyrzucane na brzeg plaż Republiki Dominikany, które noszą ślady cięcia piłą, szczeliny, a także różne poziomy połysku.

Dąb Long Island – to podłoga inspirowana rustykalnymi wnętrzami o romantycznym charakterze. Widoczne są na niej sęki oraz refleksy, a jej delikatny i neutralny odcień rozjaśnia pomieszczenie. Podłoga z tej kolekcji ma wyraźnie wyczuwalną strukturę o matowym wykończeniu.

Dąb Cambridge – to wzór klasycznego ciepłego dębu, wyróżniającego się strukturą, refleksami i sękami ze szczotkowaną strukturą o zróżnicowanym połysku.

Data dodania: 06.02.2013