Quick-Step przygotował na 2018 rok kilka zupełnie nowych kolekcji parkietów, a także odświeżone i udoskonalone wersje podłóg winylowych i laminowanych. Nowe kolekcje zaskakują połączeniem luksusowych motywów z niebywałą funkcjonalnością i dostępnością cenową produktów.

Inspiracją do stworzenia nowych podłóg był marmur, złoto i aksamit. Powracający trend, oparty na fascynacji luksusowymi elementami wystroju został wykorzystany w rozwiązaniach podłogowych tak, aby wyglądał naturalnie we współczesnych wnętrzach.

Nowe parkiety Intenso wykorzystują urok i luksusowy charakter drewna. Kolekcja ta zainspirowana została węgierskim projektem punktowym – wzorem, który kiedyś królował w najpiękniejszych pałacach i dworkach. Klepi składają się z połączonych fragmentów drewna, dzięki czemu wyróżniają się łatwym montażem – za pomocą unikalnego systemu instalacyjnego Uniclic. Parkiety Intenso są dostępne w czterech różnych kolorach: od delikatnych pustynnych odcieni po ciemne i intensywne barwy.

Symbolem klasy i elegancji jest również kolekcja Variano, do której zalicza się parkiet o różnych szerokościach, wykończeniach i strukturach. Podłogi Quick-Step Variano są niepowtarzalne pod każdym względem. Składają się z wielowarstwowych desek dębowych o wyglądzie odnowionej podłogi z drewna regenerowanego. Postarzane krawędzie, spękane sęki, faktura śladów cięcia piłą oraz zróżnicowanie kolorystyczne i wymiarowe – to wszystko nadaje tym podłogom niepowtarzalny charakter. Dobrane zostały tak, aby tworzyć harmonijną całość.

Do znanej i cenionej kolekcji Palazzo, której znakiem rozpoznawczym są długie i szerokie panele, dołączył nowy wzór – Midnight Oak, w ciemnobrązowym kolorze. Inspiracją do stworzenia tej podłogi był niezwykle rzadki gatunek dębu bagiennego, który swój niezwykły wygląd zawdzięcza wieloletnim procesom naturalnym.

Nowe wzory zyskała także kolekcja LVT Ambient Clik. Sześć unikalnych odcieni pokazuje jak stylowa może być podłoga winylowa. Płytki te idealnie nadają się do zastosowania na ścianach, np. w kabinie prysznicowej, ponieważ są odporne na wodę.

Projektanci Quick-Step zadbali też o miłośników klasyki. Podłoga Carrara zainspirowana została marmurem z włoskiego kamieniołomu. Płytki winylowe są odporne na zarysowania, a jednocześnie unikalne. Można je stosować w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, a także na ogrzewanie podłogowe.

Quick-Step stworzył również niebanalną propozycję do kuchni lub łazienki, ale nie tylko. Panele laminowane Eligna w zupełnie nowej odsłonie, są nadal bardzo designerskie i wiernie odwzorowują naturalny wygląd drewna, ale teraz wykorzystują technologię wspierającą wodoodporność. Niepowtarzalnym rozwiązaniem jest linia Eligna Metallic inspirowana wyglądem złotego dębu ceruse.

Wszystkie nowości marki Quick-Step dostępne są w salonach partnerskich i sklepach online.

[NSH]

Data dodania: 06.02.2018