Renato Rizzi, światowej sławy architekt, będzie gościem specjalnym kolejnej edycji poznańskich targów BUDMA. Do Polski przyjedzie na zaproszenie Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, która objęła patronat merytoryczny nad całym wydarzeniem.

“Budownictwo przyszłości: Inteligentna Architektura” to hasło kolejnej edycji Targów Budownictwa BUDMA, które potrwają od 29 stycznia do 1 lutego 2013 roku. W ramach imprezy przygotowano wiele atrakcji dla zwiedzających, w tym szereg konferencji oraz wystaw, m.in. Strada di Architectura 2.0 – specjalna ścieżka zwiedzania dla architektów i projektantów.

Swoje uczestnictwo w targach potwierdził także włoski architekt – Renato Rizzi, który przyjął zaproszenie IARP- u . Gość specjalny podczas drugiego dnia imprezy (30 stycznia 2013 roku) poprowadzi wykład “Thought and Shape: Form of Architecture”. W programie przewidziana jest również dyskusja z architektem w ramach poruszanej tematyki.

Obecność włoskiego architekta na poznańskich targach to jeden z elementów promocji jego książki opisującej kulisy powstania projektu Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. Obiekt, w zależności od rozmieszczenia trzech scen i widowni, które nie będą miały stałego miejsca, będzie mógł pomieścić ok. 400-500 osób. Budynek będzie mieć unikalną konstrukcję – otwierany dach nawiązywać ma do spektakli wystawianych w czasach elżbietańskich na nie zadaszonych scenach.

Szczegółowe informacje na temat wykładu włoskiego architekta znajdują się na stronie internetowej poświęconej styczniowym targom BUDMA.

Data dodania: 15.10.2012