Bezpieczeństwo jest najważniejszą cechą domu, a jego sercem dla większości jest salon – miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu z rodziną. Tak wynika z przeprowadzonych badań przez Centrum Badań i Analiz Rynku ASM na zlecenie sieci sklepów KOMFORT i siedmiu innych producentów wykładzin.

Wykładziny dywanowe to idealne rozwiązanie na aranżację podłogi. Miękka wykładzina nie tylko ociepla i wycisza pomieszczenie, ale także wprowadza do wnętrza przytulną atmosferę. Montując wykładzinę – dzięki niezliczonej liczbie wzorów i kolorów – możemy w łatwy i subtelny sposób odmienić każdą podłogę.

– Wystarczy zmienić pokrycie podłogi, aby całemu wnętrzu nadać zupełnie inny charakter – mówi Magdalena Szadkowska, manager kolekcji KOMFORT. – Jest to najszybszy i najprostszy sposób, aby całkowicie odmienić otaczającą nas przestrzeń – dodaje.

Wykładziny dywanowe

Foto: KOMFORT

Zalety wykładziny

Według przeprowadzonego badania ponad połowa Polaków we własnym domu najbardziej ceni poczucie bezpieczeństwa. Doceniamy także rodzinę, którą wskazało prawie 50 procent ankietowanych oraz spokój, który wskazało 40 procent respondentów. Wykładziny dywanowe pasują do wyobrażeń o przytulnym, komfortowym i dającym odpoczynek domu. Według badanych sypialnia jest pomieszczeniem, gdzie ten rodzaj nawierzchni pasuje najlepiej – wskazuje to ponad połowa ankietowych. Równie często montujemy ją również w salonie. Aż 75 procent pytanych jest zdania, że jedną z wielu zalet wykładzin dywanowych jest jej miękkość.

Tego rodzaju pokrycie doskonale sprawdza się w pokoju małych dzieci. Według badań prawie 90 procent ankietowych jest zadowolonych z decyzji o zamontowaniu wykładziny dywanowej w pokoju dziecięcym. Oprócz tego – jak zauważa 89 procent badanych – wykładzina dywanowa zapewnia dzieciom bezpieczeństwo podczas zabaw na podłodze.

 

Wykładziny dywanowe

Foto: KOMFORT

Szybki montaż i komfortowe użytkowanie

Osoby biorące udział w badaniu zwracały również uwagę na praktyczne aspekty montażu wykładzin dywanowych. 74 procent respondentów wskazało, że są one łatwe w utrzymaniu w czystości. Aby odświeżyć dywan, wystarczy systematyczne odkurzanie. Ponadto wykładziny syntetyczne charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością i odpornością na plamy.

Badanie przeprowadziła firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Dane ankietowe były zbierane w dniach 24-30.08.2018 r., za pomocą techniki CAWI (badanie internetowe). Próba badawcza wyniosła N=1 743, z czego dobór próby oparty był proporcjonalnie dla populacji, o wiek i płeć. Dodatkowym założeniem doboru próby była realizacja co najmniej N=100 ankiet w każdym województwie.

Data dodania: 25.10.2018