12 lutego odbyła się oficjalna gala nagród przyznawanych przez miesięcznik „Builder”.12 lutego odbyła się oficjalna gala nagród przyznawanych przez miesięcznik „Builder”. Wyróżnienia są przyznawane od dwunastu lat w kategorii Budowlana Firma Roku, Osobowość Branży, Polski Herkules oraz Laury Buildera.

Uroczystość odbyła się w warszawskich Złotych Tarasach. Coroczne nagrody przyznawane przez miesięcznik „Builder” doceniają firmy oraz osobistości, które wyróżniają się swoją obecnością w branży.

Trudna rzeczywistość

Rok 2014 nie był łatwy dla firm budowlanych. Po regresie w latach 2012-2013, część firm dopiero wychodzi na prostą. Nie jest to łatwe zadanie dlatego dla najskuteczniejszych firm, które radzą sobie z coraz lepszym skutkiem, przygotowano wyróżnienia „Budowlana Firma Roku 2014”. Wśród nagrodzonych znalazły się takie firmy jak: Den Braven , PPG Deco Polska, Grupa SILIKATY czy Baumit. Wszystkie przedsiębiorstwa zostały docenione za swój wkład i nieustanny rozwój branży budowlanej w Polsce.

Przekrój wiedzy

Wiedza, technologia czy najwyższej klasy usługi były wyznacznikiem dla wyróżnień „Laury Buildera”. Przekrój nagrodzonych firm i osobistości w tej kategorii był ogromny. Wśród wyróżnionych znalazł się m.in. samochód ciężarowy Acros marki Mercedes Benz, firma budowlana STARBAG SE czy miasta Rybnik i Warszawa.

Wieloletnia siła

Następna kategoria na celu miała uhonorowanie firm, które przez wiele lat nieustannie dobrze radzą sobie na polskim rynku. W tym roku do grona wyróżnionych statuetką „Polski Herkules” dołączył Budimex oraz jej prezes Dariusz Blocher.

Wyróżnienia dla młodych

Podczas gali Buildera wyłoniono laureatów II edycji Konkursu dla Młodych Architektów. Cała idea ma charakter edukacyjno-promocyjny. Nadrzędnym celem jest wsparcie studentów oraz młodych architektów w ich odpowiednim rozwoju zawodowym. Możliwość dyskusji i prezentowania swoich pomysłów i koncepcji wśród ekspertów jest tutaj kluczowa.

Do konkursu zgłosiło się prawie 1000 osób. Uczestnicy musieli zmierzyć się z jednym z trzech projektów: „Dom dla młodych – marzenie młodego pokolenia”,” Osiedle mieszkaniowe XXI wieku” lub „Koncepcja rewitalizacji okolic fortu Mokotów”. W każdej kategorii przyznano po trzy wyróżnienia dla najlepszych prac. Łączna pula nagród wyniosła 47 tys. zł.

Data dodania: 03.03.2015