– Witam, do lata znów mamy daleko, ale lubie być zapobiegliwy i panować sobie już wcześniej pewne działania. Chcę wiosną zamienić kafle na trasie na podłogę z bambusa. Czym najlepiej wykończyć taką podłogę? Olejem? Lakierem? Proszę o pomoc. Proszę też o odpowiedź kiedy najlepiej rozpoczynać takie prace – jaka musi być temperatura itp.

Nie sprecyzował Pan dokładnie, czy to będzie podłoga z naturalnego bambusa czy podłoga z kompozytu naturalnego drewna bambusowego i polimerów HDPE.

W pierwszym przypadku polecam Panu olej. W drugim przypadku podłoga nie wymaga środków zabezpieczających. Wystarczy ją tylko czyścić specjalnymi środkami.

Na podłogi na zewnątrz budynków o wiele lepszy jest olej niż lakier. Olej jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne.

Prace najlepiej rozpocząć późną wiosną. Przykładowo optymalne warunki podczas aplikacji oleju Bona Deck Oil to 20-25 stopni Celsjusza i wilgotność względna powietrza – 40-60%. Minimalna temperatura powietrza i podłogi podczas aplikacji oleju wynosi 13 stopni Celsjusza. Nie wolno aplikować oleju jeżeli w ciągu 24 godzin przewidywane są opady deszczu. Po 24 godzinach można ostrożnie użytkować podłogę. Pełne utwardzenie oleju trwa 7 dni.

Data dodania: 02.07.2014

Info o ekspercie

Robert Mądrecki - BONA Polska

Robert Mądrecki - BONA Polska

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.