Witam, czy na podłożu po zerwaniu klepki można zamontować podłogę z bambusa? W jaki sposób należy przygotować podłoże pod ten gatunek drewna?

W odpowiedzi na pytania należy zastanowić się nad pewnymi kwestiami, które mogą wyniknąć w momencie demontażu starej podłogi:

  • czy podłoże jest nienaruszone
  • czy zostanie zerwanie również podkład (część starej wylewki)

W przypadku kiedy podłoże po zerwaniu starej podłogi jest w dobrym stanie (nienaruszone), można bez przeszkód zamontować podłogę bambusową.

Jeżeli podłoże nie jest równe należy wykonać wylewkę samopoziomującą, celem wyrównania podłoża na całej jego powierzchni. Następną czynnością jest zagruntowanie podłoża. Po wykonaniu powyższych czynności można bezpiecznie zamontować podłogę bambusową. Pamiętajmy jednak o sprawdzeniu poziomu wilgotności posadzki – zgodnie z instrukcją montażu zakupionej podłogi.

Nie ma żadnej różnicy czy montujemy podłogę bambusową czy też podłogę wykonaną z jakiegokolwiek innego gatunku drewna.

Data dodania: 24.10.2010

Info o ekspercie

Krzysztof Warysz - KOPP

Krzysztof Warysz - KOPP

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.