Miłości do superbohaterów stała się podstawą aranżacji niezwykle designerskiego apartamentu pewnego trzydziestoletniego singla z Taiwanu. Efekt zachwycił cały świat designu.

Ten unikalny projekt został przygotowany przez architektów z pracowni House Design z siedzibą na Tajwanie. Właściciel apartamentu, chciał mieć własną twierdzę, w której mógłby odpocząć po długim dniu w pracy. Rzeczywistość przerosła jego najśmielsze oczekiwania.

Ciekawy układ tego 90 metrowego apartamentu sprawia, że wydaje się bardzo przestronny. Masywnej, luksusowej i niezwykle komfortowej, skórzanej kanapy typu Chesterfield nie powstydziłby się w swoich wnętrzach sam Tony Stark. Ukryte za szklanymi, składanymi drzwiami, przestronne miejsce do pracy zostało urządzone z cennych komiksowych gadżetów, które byłby gromadzone przez lata. Regał wykonany ze zbrojeniowego drutu, niebalnalne dodtaki, betonowe ściany i cegły, podkreślają industrialny charakter wnętrza. Przez jedną z nich przebija się świecąca pięść superbohatera Hulka!

Ściany i dodatki w chłodnych kolorach ziemi kontrastują z kolorowymi, komiksowymi pamiątkami, takimi jak tarcza Kapitana Ameryka, maski Iron Mana czy nocny stolik przypominający kostkę Rubika, które rozjaśniają wnętrze.

Całości dopełniają ciekawe lampy, skrzynie i skóry na drewnianej podłodze. Ściana pomalowana farbą tablicową zachęca gości właściciela do pozostawienia pamiątkowego wpisu. Do kuchenny i sypialnianych mebli wykorzystano jasne gatunki drewna, które wyróżniają się na tle szarych ścian. Duża ilość naturalnego światła, które wpada przez okna sprawia, że mieszkanie wydaje się bardzo przytulne.

Data dodania: 07.08.2014