Dla wielu z nas pies czy kot to nie tylko zwierzę domowe, ale praktycznie pełnoprawny członek rodziny. Okazuje się, że również wśród projektantów nie brakuje miłośników czworonogów. Szczególną popularnością cieszą się koty, z myślą o których powstają designerskie meble.

Popularność psów i kotów jako zwierząt domowych nie maleje od lat. Czworonogi są nie tylko wspaniałymi przyjaciółmi, ale także wyśmienitymi nauczycielami. Opieka nad psem lub kotem rozwija bowiem u dziecka poczucie odpowiedzialności za kogoś, uczy go troskliwości i systematyczności. Z posiadaniem psa lub kota wiąże się oczywiście również szereg obowiązków, m.in. regularne karmienie i spacery, wizyty u weterynarza itp. Zwierzęta za opiekę dziękują bezinteresowną miłością i wyjątkową lojalnością. Okazuje się, że dwaj azjatyccy designerzy postanowili się odwdzięczyć swoim pupilom projektami designerskich mebli.

Tam twój dom, gdzie kot twój

Co ciekawe, wśród projektantów mebli szczególnym poważaniem cieszą się koty. Być może ich artystyczna dusza jakimś sposobem uzupełnia się lepiej z kocią niż psią naturą. Z pewnością podobne zdanie na ten temat posiada Koreańczyk, Seungji Mun. Zaprojektował on bardzo ciekawą kanapę, która posiada jeden element szczególnie ciekawy dla każdego mruczka Jak powszechnie wiadomo, żaden kot nie oprze się pokusie wejścia do otwartego kartonu lub wciśnięcia w ciasną rurę. Skłonność tę wykorzystał Koreańczyk, podczas projektowania Cat tunnel sofa.

Cat tunnel sofa to mebel niezwykły. Przeznaczony jest zarówno dla człowieka, jak i kota. Tradycyjną sofę wyposażono w oparcie w kształcie rury. W ten sposób projektant stworzył przestrzeń, w której w tej samej chwili swobodnie może przebywać pan i jego podopieczny. Projekt Koreańczyka jest nie tylko bardzo funkcjonalny, ale także posiada ciekawy wygląd.

Kot to prawdopodobnie również ulubione zwierzę Koichi Futatsumata. Ten japoński projektant stworzył dla swojego podopiecznego przeszklony stół, pod którego blatem znajduje się mini hamak. Kot może swobodnie do niego wejść, położyć się i obserwować otoczenia.

The Hammock został skonstruowany ze szkła, stali nierdzewnej i ratanu. Pomimo swojej prostoty wygląda elegancko i oryginalnie. Na pewno spodoba się każdemu kotu!

Meble projektowane z myślą o wygodzie zarówno ludzi, jak i towarzyszącym im zwierzętom to melodia niedalekiej przyszłości. Choć miłośnicy czworonogów nie są jeszcze do końca zbadaną grupą docelową, wygląda na to, że zapotrzebowanie na projekty przyjazne futrzakom jest duże.

Data dodania: 29.05.2013