Za nami najważniejsze wydarzenie w świecie mody “Paris Fashion Week”. Przez siedem dni w stolicy Francji odbywały się pokazy największych europejskich i międzynarodowych marek. Wśród nich znalazł się także dom mody Louis Vuitton, który znany jest z projektowania galanterii skórzanej. Niewiele osób wie, że w jego ofercie znajdują się także meble.

Moda i design to nierozłączna para. Udowodnił to zespół projektantów skupiających się pod brandem Louisa Vuittona, który stworzył kolekcję mebli i akcesoriów o nazwie “Objects Nomades”.

Kolekcja “Objects Nomades” jest efektem współpracy LV z grupą znanych designerów. Wśród nich znalazły się takie nazwiska jak: Maarten Baas, Patricia Urquiola czy Christian Liaigre. Wspólnymi siłami stworzyli linię składanych i modułowych mebli, które docelowo mają ułatwić życie współczesnego eleganckiego globtrotera.

Projektantów zainspirowały indywidualne zamówienia trafiające do Louisa Vuittona i jego syna w XIX wieku. Wśród nich można było znaleźć m.in. projekt kufra z rozkładanym biurkiem, materac ze zwierzęcego włosia potrzebny na wyprawę do Afryki i marynarską wiszącą szafkę.

W przedsięwzięciu wzięło udział m.in. szwajcarskie studio Atelier Oï. Projektanci z Helwecji stworzyli elegancki  hamak ze skóry wołowej, który ozdobiony jest złotymi ćwiekami.

Patricia Urquiola postawiła na bardziej kobiecy design. Torebka jej autorstwa po rozłożeniu zmienia się w praktyczny taboret.

Edward Barber i Jay Osgerby skupili się na designerskim oświetleniu.  Zaprojektowali szklaną lampę w kształcie butelki, którą mocuje się w skórzanej uprzęży i wiesza w dowolnym miejscu. Jest ona zasilana solarnie lub poprzez port USB.

Natomiast brazylijscy artyści – Fernando i Humberto Campana – zaangażowali się w projekt wiszącej szafki podróżnej, którą stworzyli ze skórzanych ścinków znalezionych w pracowni Louisa Vuittona.

Na równie ciekawy koncept wpadł Oki Saton ze studia Nendo. Jego dziełem jest lampa LED o subtelnym świetle, którą można zwinąć w elegancką tubę.

Christian Liaigre z kolei przygotował przenośne biurko z drewna jaworowego, skóry i aluminium.

Na całość kolekcji składa się 16 produktów, ich ceny wahają sę od 4,5 tys. do 51 tys. dolarów. Linia “Objects Nomades” stworzona jest dla osób, które ze względu na pracę lub upodobania dużo podróżują, ale chcą to robić z klasą.

Kolekcja “Objects Nomades” to ukłon domu mody Louis Vuitton raczej w stonę zamożnych biznesmanów, którzy sporo czasu spędzają w podróży niż prawdziwych globtroterów. Mimo to z pewnością będzie cieszyć się dużą popularnością. Koneserów tej marki bowiem nie brakuje.

Data dodania: 08.03.2013