Aby odświeżyć wnętrze, wystarczy wymienić obrus lub dodać nową pufę. Jeżeli jednak pragniemy zmiany, która uczyni mało atrakcyjny kąt naszym azylem, powinniśmy pomyśleć o zakupie lampy. To najprostszy i niedrogi sposób, aby domowa rewolucja nabrała realnych kształtów.

Czas na eko

Trend eko, któremu oddajemy się od dłuższego czasu zarówno w kwestiach żywnościowych, jak i dbania o urodę, wkroczył jakiś czas temu w progi projektantów wnętrz. Ta fascynacja zaowocowała stworzeniem lamp ze szkła, pochodzącego z recyklingu, co sprawia, że poszczególne modele są unikatowe. Wybór jest ogromny – od lamp, których podstawa przypomina słój, balon do wina czy butelkę, aż po lampę w kształcie czaszki. Charakter wnętrza podkreślą też faktura i barwa wybranego szkła. Dzięki wykorzystanym cieniom i mrożeniom, możemy obserwować na naszych ścianach niepowtarzalne obrazy. Taka lampa jest ozdobą, podkreślającą styl wnętrza, a także źródłem klimatycznego światła po zmroku.

Powiew luksusu

Do luksusowych wnętrz w barokowych, rustykalnych i klasycznych aranżacjach zostały stworzone lampy szklane. Ponadczasowość szkła, metalowe elementy i przepiękne kształty to zestaw idealny do niemalże każdego pomieszczenia. Prawdziwych koneserów z pewnością zainteresują wiszące kryształowe lampy w kształcie karafek. Powieszone nad barem lub wyspą kuchenną nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Miłośnicy designu pokochają szklane lampy stołowe w kolorze szampańskim i srebrnym z kloszami w uniwersalnych odcieniach szarości czy czerni. Oprócz salonu idealnie sprawdzą się na biurku w pracowni czy nocnej szafce w sypialni. Tegorocznym hitem są te ze szkła crackle z mikrospękaniami, od których ciężko odwrócić wzrok.

Połączenia na topie

Klimat wnętrza industrialnego podkreślą lampy wykonane z łączonych elementów – drewna i metalu. Oprócz walorów estetycznych, drewniane ramie jest rozwiązaniem wyjątkowo praktycznym, głównie ze względu na możliwość regulacji wysokości. Metalowy klosz dookreśli wyjątkowość aranżacji w stylu przemysłowym. Ciekawą propozycją do pokoju nastolatka, a także nonszalanckiego gabinetu są nowoczesne lampy stołowe w kształcie koła, trójkąta i kwadratu.

 [NS]

Data dodania: 15.06.2018