Posiadając niewielką kuchnię nie trzeba rezygnować z wysokiego komfortu przyrządzania potraw. W takim przypadku z pomocą przychodzi mały sprzęt AGD w którym drzemią ogromne możliwości. Jakiego rodzaju urządzeń nie może tam zabraknąć? Podpowiadamy.

Czajnik elektryczny

Stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych czajników w których podgrzewany wodę na gazie lub na kuchence indukcyjnej. Może się wydawać, że posiadanie dodatkowego czajnika mija się z celem. Nic bardziej mylnego. Elektryczny czajnik przydaje się na różnorakie okazje. Szczególnie jeśli zawitają do nas goście i chcemy zaproponować szybko herbatę lub kawę. Okazuje się przydatny także w momencie w którym potrzebujemy dolać gorącej, gotowanej wody do przesolonej potrawy. W standardowym wyposażeniu znajdziemy szereg udogodnień i zabezpieczeń. Na przykład automatyczne wyłączniki, możliwość podgrzania tylko do określonej temperatury lub lampki kontrolne.

Blender

Praktycznie każdy lubi sięgać po świeże owoce lub warzywa. Smakują one jeszcze lepiej jeśli przyrządzimy z nich smakowity koktajl. Do tego celu warto mieć zawsze pod ręką blender. Pozwoli on szybko i sprawnie przygotować pyszny posiłek dla całej rodziny. Ze względu na budowę rozróżniamy blendery ręczne oraz kielichowe. Te ostatnie nazywane są także stojącymi. Blender ręczny to przede wszystkim łatwość obsługi oraz cicha praca, a także kompleksowe możliwości rozdrabniania, na przykład zup. Natomiast kielichowy to idealne rozwiązanie dobre dla osób, które cenią sobie szybkość przygotowania koktajli, a więc na przykład dla żyjących aktywnie. Wystarczy do naczynia wrzucić odpowiednią ilość składników, nacisnąć przycisk i po chwili uzyskujemy gotowy napój.

Kuchenka mikrofalowa

Część osób uważa, że przygotowywanie jedzenia w kuchence mikrofalowej jest niezdrowe. Jest to jednak mitem, bo tak naprawdę nie szkodzą one żywności, a to my sami decydujemy o tym jakiego rodzaju dania będziemy w niej przyrządzać. Niekwestionowaną zaletą urządzenia jest to, że można za jego pomocą w krótkim czasie podgrzać posiłek. Żyjemy w biegu, więc zwykle nie starcza nam czasu, aby zjeść obiad zaraz po przygotowaniu lub w momencie braku czegoś pożywnego sięgamy po niezdrowe przekąski. Tym samym obecność kuchenki mikrofalowej podnosi komfort życia, a samo urządzenie jest jest wcale tak drogie jak może się to wydawać. Nie powinno więc zabraknąć jej w żadnej kuchni.

Poszukując małych AGD do kuchni warto znaleźć kod rabatowy max elektro, który pozwoli nam zaoszczędzić przy zakupach w tym popularnym sklepie.

Data dodania: 27.12.2021