Anna Chorosińska – współwłaścicielka A&A Studio Wnętrz (2astudio.pl). Miłośniczka nowoczesnych wnętrz i klasycznych rozwiązań.

Zajmuję się projektowaniem wnętrz ponieważ… sprawia mi to ogromną przyjemność. To mój żywioł i moja pasja.

Inspiracje czerpię z… całego otoczenia, z architektury, przyrody, projektów modowych. Od zawsze fascynowała mnie przestrzeń i możliwość jej kreowania.

Projekt z którego jestem szczególnie dumna to… jestem dumna z każdego mojego projektu. Czuję satysfakcję za każdym razem, kiedy widzę zadowolenie w oczach inwestora.

Projekt, który był dla mnie największym wyzwaniem to… każdy projekt to dla mnie wyzwanie. Do każdego podchodzę indywidualnie i staram się osiągnąć pełen sukces. Z pewnością największym wyzwaniem są projekty przy których dobrze rozumiem się z klientem, kiedy nie mam żadnych ograniczeń i wtedy mierzę wysoko i mogę sobie pozwolić na różnego rodzaju innowacje.

Moje ulubione kolory to… black&white. A właściwie to tylko czarny bo biały to po prostu brak koloru 🙂 A tak na poważnie to w moich projektach pojawia się cała gama szarości, beżów oraz stonowanych brązów. Jestem zwolenniczką chłodnych kolorów.

Gdybym mogła zaprojektować wnętrze dowolnego budynku/pomieszczenia na świecie to byłby to… nowojorski apartament na Manhattanie oraz nowoczesna willa z basenem z widokiem na morze.

Najbardziej obiecujące współczesne trendy we wnętrzach to… proste, klasyczne rozwiązania bez ferii barw i skomplikowanych kształtów.

Wnętrzarskie trendy, które nie przyjęły się w Polsce to… jest ich cała gama. Począwszy od żółcieni i wściekłej pomarańczy na ścianie, poprzez fioletowe akcenty, skończywszy na łukach i kolumnach. Reasumując sezonowy krzyk mody najszybciej się nudzi i staje się passe.

Najtrudniejsze w projektowaniu wnętrz jest… współpracowanie z klientem, który sam nie wie czego chce i jest bardzo zachowawczy, nie daje ponieść się sile tworzenia.

Gdybym nie była projektantem wnętrz byłabym… Projektowanie wnętrz to mój strzał w dziesiątkę, to mój numer jeden. Jest to zawód, który bazuje na intuicji, wyobraźni, niejednokrotnie szaleństwie ale również opiera się na sztywnych ramach wiedzy technicznej i znajomości zasad budownictwa. Zamiłowanie wynika z cech charakteru. A wracając do pytania… geografem, urzędnikiem, organizatorem eventów, dyrektorem kreatywnym…

Data dodania: 08.08.2016