Podczas tegorocznej BUDMY w Salonie Parkietów odbyła się I edycja zawodów reprezentacji parkieciarzy miast Polski. Konkurs trwał dwa dni, a w zmaganiach wzięło udział dziewięć drużyn. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zawody o Puchar Parkieciarskiej Stolicy Polski zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

W zmaganiach wzięły udział reprezentacje Wrocławia, Łodzi, Poznania, Krakowa, Mławy, Pszczyny, Krotoszyna, Szczecina i Warszawy.

Trwające w dniach 12-13 stycznia zawody nie mogłyby odbyć się bez sponsorów, którym już podczas otwarcia imprezy dziękował prezes SPP Dariusz Kozera:

Gościem imprezy był również Heinz Brehm, prezydent Europejskiej Federacji Parkieciarskiej.

Zadaniem parkieciarzy było ułożenie jednego metra kwadratowego podłogi. Wybór wzoru i zastosowanych materiałów pozostawiono uczestnikom zawodów.

Parkieciarze byli zadowoleni z atmosfery jaka panowała podczas konkursu i komfortu pracy. Na pytanie dlaczego zdecydowali się wziąć udział w tej imprezie panowie z firmy Pawlarczyk i Synowie reprezentującej Poznań odpowiedzieli:

Wszystkie ekipy starały się pokazać maksimum swoich umiejętności. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden. Najlepszy zespół wybrali sami parkieciarze – każda z drużyn oceniała prace swoich konkurentów i mogła przyznawać im punkty.

Parkieciarską Stolicą Polski na lata 2011/2012 została Mława! Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć w galerii artykułu pt. „Mława Parkieciarską Stolicą Polski”.

Podczas ogłaszania wyników Dariusz Kozera podziękował wszystkim parkieciarzom, sponsorom, a także Międzynarodowym Targom Poznańskim reprezentowanym przez wiceprezesa Tomasza Kobierskiego, który z rąk Prezesa SPP odebrał pamiątkową statuetkę.

Kolejne zawody o Puchar Parkieciarskiej Stolicy Polski odbędą się podczas BUDMY za dwa lata. Już teraz, w imieniu organizatorów, serdecznie na nie zapraszamy!

Data dodania: 21.01.2011