Panele laminowane są podłogą, a ściślej rzecz ujmując pokryciem podłogowym, “pływającym”. Najważniejszym aspektem w przypadku paneli jest zatem stabilne i możliwie równe podłoże. Równość i stabilność podłoża jest właściwie najważniejszym wymaganiem w przypadku paneli laminowanych. Nie ma przeciwwskazań do montażu paneli na płytkach ceramicznych. Jeśli natomiast chcemy położyć panele laminowane na parkiet lub stare, klejone panele musimy pamiętać, by kierunek ich ułożenia był prostopadły do starej podłogi.

Nie zalecamy montażu na wykładzinach PCV, ponieważ w większości przypadków, montowane one były na starych i krzywych posadzkach, a ponadto w zależności od składu mogą zmieniać swoje wymiary wraz ze zmianami wilgotności i temperatury w ciągu roku (wiosna – wysoka wilgotność, zima – niska). Może to doprowadzić do powstania „fałd” pod panelami, co w konsekwencji spowoduje zniszczenie zamków. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku wykładzin dywanowych, w których dodatkowo długa pętelka na wierzchu nie spełnia warunku stabilnego podłoża. Tak więc na wykładzinach dywanowych na pewno nie powinno się montować paneli laminowanych. Rodzaj podkładu jaki powinien być zastosowany, zależy ściśle od miejsca montażu, rodzaju podłoża oraz oczekiwań klienta. Dlatego dobór podkładu powinien być dokonywany indywidualnie do każdej sytuacji, a o pomoc najlepiej poprosić w wyspecjalizowanym sklepie. Nie ma niestety złotego środka…

Data dodania: 22.10.2011

Info o ekspercie

Zbigniew Błaszczak - EGGER

Zbigniew Błaszczak - EGGER

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.