Podjęliśmy z żoną decyzję o położeniu podłogi z drewna w łazience. Nie wiemy jednak czym ją pokryć, aby była odporna na wilgoć. Nie ukrywam, że wolelibyśmy olej, bo taka podłoga wygląda naturalnie i ładnie pachnie 🙂 Prosimy o poradę.

Nie powinien się Pan obawiać się wilgoci powstającej w łazience, bo podłoga pokryta olejem czy woskiem jest bardzo odporna na wilgoć. Olej jest z natury tłusty, co zapobiega wnikaniu wody w drewno, ale także jego płynna konsystencja pozwala mu impregnować deskę głęboko w środku. Wnika w mikropory drewna, ale ich nie zatyka, dzięki czemu deska może swobodnie odparowywać nadmiar wilgoci. Mimo że wydawałoby się, że w mokrych pomieszczeniach lepiej sprawdzi się lakier na podłodze, to nie jest to prawdą. Pod wpływem wilgoci bowiem podłoga bardzo pracuje. Twarda, jednolita warstwa lakieru na powierzchni może popękać na łączeniach poszczególnych desek. Jakiegokolwiek pokrycia Pan nie użyje, proszę pamiętać, że o podłogę drewnianą trzeba dbać na bieżąco. Jeżeli któremuś z domowników zdarzy się rozchlapać wodę podczas kąpieli, powinien wytrzeć podłogę, aby zapobiec wnikaniu wilgoci w głąb drewna. Deski w łazience są coraz popularniejsze, liczba doświadczeń fachowców z nimi również rośnie.

Data dodania: 16.10.2010

Info o ekspercie

Ekspert myfloor.pl

Ekspert myfloor.pl

Doświadczenie naszej redakcji przekute w odpowiedzi na pytania czytelników.

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.