Chciałbym założyć podłogę w piwnicy – na razie jest tam tylko wylany beton. Czy mogę zamontować tam panele? Jaki to musi być rodzaj?

Panele są produktem drewnopochodnym w związku z czym bardzo intensywnie reagują na wilgoć. Jeżeli w piwnicy panują odpowiednie warunki – tzn. nie ma skoków wilgoci, jest zachowany określony przez producenta paneli dopuszczalny zakres wilgotności pomieszczenia (zwykle od 40 do 60 procent) – wtedy nie ma większych przeciwwskazań do układania tego typu podłogi w piwnicy. Trzeba także pamiętać w takim przypadku o zastosowaniu pod panele folii paroizolacyjnej.

Trzeba jednak w tym miejscu podkreślić, że opisane wyżej warunki są w środowisku piwnicznym bardzo trudne do utrzymania. Bezpieczniejszym wyjściem będzie zatem podłoga, która ze swojej natury jest przeznaczona do piwnicy.

Data dodania: 24.10.2011

Info o ekspercie

Ekspert myfloor.pl

Ekspert myfloor.pl

Doświadczenie naszej redakcji przekute w odpowiedzi na pytania czytelników.

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.