W mieszkaniu, które kupiliśmy jest stara drewniana podłoga, którą chcemy poddać renowacji. Jakie listwy powinniśmy do niej wybrać i jak je montować? Czy lita drewniana listwa będzie dobrym wyborem? Ściany niestety nie są przesadnie równe, a zależy nam, żeby całość się ładnie prezentowała.

Lita drewniana podłoga jest najszlachetniejszym typem posadzki, niestety nie do końca tak jest w przypadku litej drewnianej listwy. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku nierównych ścian. Lita listwa bardzo „pracuje”, sama się pręży itp.

W opisywanym przypadku doradzałbym zastosowanie drewnianej listwy fornirowanej, bo one najmniej „pracują”.

Montaż listwy fornirowanej można przeprowadzić w trzech krokach i wtedy zyskujemy pewność, że jest ona naprawdę solidnie przymocowana. Pierwszy etapem jest położenie kleju na ciepło, który szybko zastyga i od razu przytrzymuje listwę. Stosuje się go raczej punktowo. Następnie należy zastosować klej montażowy, który wolniej zastyga i jest już spoiwem – nakłada się go więcej niż w przypadku kleju na ciepło. Ostatnim etapem są wstrzeliwane z kompresorka pod ciśnieniem specjalne miniaturowe (przez co praktycznie niezauważalne gołym okiem) sztyfty, które wybijając się zarówno w listwę, jak i ścianę mocują ją jeszcze pewniej.

Data dodania: 24.10.2013

Info o ekspercie

Ekspert myfloor.pl

Ekspert myfloor.pl

Doświadczenie naszej redakcji przekute w odpowiedzi na pytania czytelników.

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.