Mam w domu stary, fornirowany stół. Ostatnio spadł mi na niego ciężki przedmiot i fornir odprysnął w jednym miejscu. Czy da się to naprawić?

Oczywiście. Ubytki w fornirze możemy uzupełnić własnoręcznie, gdyż nie jest to zadanie trudne. Nowe łatki forniru możemy kupić w sklepach z drewnem. Używajmy tego samego gatunku drewna, którym pokryty jest mebel. Zapobiegniemy wtedy odznaczaniu się łatki. Nowy fornir może być grubszy od zastosowanego na meblu. Będziemy mogli go zeszlifować. Na dziurę w fornirze kładziemy nowy kawałek zgodnie z kierunkiem słoi. Nożykiem wycinamy łatę, przecinając obie warstwy. Z tak wyciętej ramy w starym fornirze ostrożnie usuwamy zawartość za pomocą dłutka. Nanosimy klej kontaktowy na mebel oraz na spód łatki. Czekamy aż będzie suchy w dotyku i przykładamy łatkę. Po wyschnięciu wyrównujemy powierzchnię papierem ściernym. Wycieramy mebel wilgotną ściereczką. Teraz można mebel polakierować.

Data dodania: 17.10.2010

Info o ekspercie

Ekspert myfloor.pl

Ekspert myfloor.pl

Doświadczenie naszej redakcji przekute w odpowiedzi na pytania czytelników.

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.