Znane przysłowie mówi: „mój dom to moja twierdza”. Austriacki producent drewnianych podłóg warstwowych rozwija to powiedzenie w kolekcji Elevation przekonując, że mój dom to moja… wyspa. Od nazw wysp pochodzą bowiem kolory desek w tej linii. Producent chce byśmy w domu czuli się jak na wakacjach i wprowadza do oferty kilka zupełnie nowych odcieni.

Kolekcja Elevation Scheucher Parkett to podłogi wykonane z naturalnego drewna, które charakteryzują się wysoką jakością oraz trwałością. W jej ramach producent oferuje wybór desek podłogowych o różnych wymiarach, kolorach i fakturach.

Nowa kolorystyka to nie koniec zmian w kolekcji Elevation. Dotychczas podłogi w ramach tej linii były dostępne jedynie w olejowoskowym wykończeniu. Częściowo ręcznie wykańczana powierzchnia desek charakteryzowała się głęboką impregnacją oraz świetną stabilnością koloru uzyskiwanego za pomocą bejc, ługów czy kolorowych olejów. Barwioną w ten sposób podłogę zabezpieczał olejowosk SEDA, który dobrze chronił powierzchnię przed zabrudzeniami i wilgocią.

Od 2022 roku deski w ramach kolekcji Elevation są dostępne też w wykończeniu lakierowym. Nie jest to jedna zwykły lakier, a wykorzystujące technologię ekscymerową zabezpiecznie PUROtec, które nie tylko poprawia parametry użytkowe podłogi, ale i nadaje jej ultramatową powierzchnię.

Nowe kolory kolekcji Elevation Scheucher Parkett

MENORCA

Przywodzi na myśl białe piaszczyste karaibskie plaże, romantyczne stare miasta i nadmorski krajobraz.

Elevation Scheucher Parkett Menorca

SAMOA

Podłoga o subtelnym odcieniu marmurowej szarości – dla miłośników stonowanych wnętrz.

Elevation Scheucher Parkett Samoa

MOOREA

Spojrzenie na tę podłogę przywodzi na myśl urok rajskich plaż i głęboki spokój podwodnej fauny.

Elevation Scheucher Parkett Moorea

ISCHIA

Jasna, szaro-brązowa podłoga nadaje podłodze spokojny look, a jednocześnie sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne i przystępne.

Elevation Scheucher Parkett Ischia

MILOS

Naturalna struktura i żywe odcienie kojarzące się  lawą, pumeksem, piaszczystymi zatokami.

Elevation Scheucher Parkett Milos

EVIA

Ciepłe odcienie brązu i szarości wprowadzają w klimat greckich wakacji.

Elevation Scheucher Parkett Evia

GOZO

Skaliste zatoczki, malownicze klify i przyjazne wąskie uliczki – gdy spojrzysz na piękny i wzór odcień tej deski poczujesz się jak na Gozo.

Elevation Scheucher Parkett Gozo

CHIOS

Chios łączy w sobie surowy klimat północy i bogactwo przyrody południa. Żwirowe i bezludne plaże versus lasy sosnowe. To wszystko znajdziesz w tej niezwykłej podłodze.

Elevation Scheucher Parkett Chios

JAVA

Rustykalny wygląd deski podkreślony poprzez szczotkowaną powierzchnię pobudza zmysły. Gdy dobrze się skupisz, poczujesz zapach kawy i tytoniu.

Elevation Scheucher Parkett Java

HAWAII

Wulkaniczny krajobraz, piaszczyste plaże i subtropikalne lasy – z połączenia tych inspiracji mogła wyjść tylko ekstrawagancka podłoga.

Elevation Scheucher Parkett Hawaii

Data dodania: 20.04.2023