Meble zaprojektowane przez Toma Price’a przyciągają uwagę swoim nietypowym kształtem. Czy są też funkcjonalne? Jeśli szukacie oryginalnych krzeseł być może przypadnie Wam do gustu seria krzeseł  Meltdown 1.

Krzesło, które przypomina dzieło sztuki? Mistrzowski projekt, którego celem jest zaskoczenie odbiorcy czy po prostu szalona zabawa kształtem? Oceń sam(a) .

Krzesło Meltdown Chair PP Tube 1 Chair powstało z rurek z polipropylenu, które po podgrzaniu można uformować w pożądany kształt. Zapewne nie należy do najwygodniejszych, ale komfort w tym przypadku ma znaczenie drugorzędne.

Taki innowacyjny mebel bez wątpienia wpuści powiew nowoczesności do każdego wnętrza, choć z pewnością nie przypadnie do gustu wszystkim.

Meltdown Chair PP Tube 1 bardziej niż krzesło przypomina instalację lub rzeźbę. Został wystawiony i zaprezentowany na aukcji Phillips de Pury & Company. Niezwykłe krzesło planowano sprzedać za sumę 4000-6000 funtów jednak znalazł się klient, który ku zaskoczeniu wszystkich był gotów zapłacić za niego aż 8,750 funtów.

Meltdown Chair PP Tube 1 jest jednym z wielu designerskich pomysłów Price’a. Projektant ma swoim koncie ma sporo różnego typu ekstrawaganckich mebli. Jego projekty charakteryzuje ponadczasowość i oryginalność.

Jednym z wielu produktów w serii Meltdown 1 jest także Meltdown Chair 2008 Cable Tie.

Krzesło zostało stworzone z około 10.000 pasków nylonu, ma kształt kuli. Ogrzany nylon daje sie łatwo formować, dzięki czemu można było bez problemu wyprofilować siedzisko.

Projektant wykorzystuje proste materiały, za pomocą których uzyskuje nietypowe kształty.

Meltdown Chair 2007 PP Tube 2 to z kolei inna wersja PP Tube Chair. Liczba użytych rur jest mniejsza niż w przypadku poprzednika. Podczas gdy pierwsza wersja miała wiele nóg do podparcia, ta ma tradycyjnie cztery.

Meltdown Chair 2008 PP Sheet to fotel, który powstał, podobnie jak inne projekty Price’a, przez nagrzewanie i formowanie polipropylenu. Kształt przypominający lekkie, zwinięte arkusze papieru lub tkaniny, został uzyskany dzięki rozciąganiu rozgrzanego syntetycznego materiału.

Do stworzenia Meltdown chair: PP Blue Rope użyto natomiast ciężkich, granatowych lin.

Barwa oraz kulisty kształt nadają fotelowi wyrazisty charakter. Meltdown chair: PP Blue Rope Price’a może wywoływać wiele skojarzeń: patrząc na powłokę siedziska można pomyśleć o lazurowym wybrzeżu, natomiast splot lin może przypominać kłębek wełny. Bez wątpienia jest to mebel pobudzający wyobraźnię.

Meltdown Chair 2008 PP Fleece powstał natomiast z niepotrzebnej odzieży. Przestrzeń siedzenia jest stworzona z polipropylenu. Nagrzany polipropylen był poddany formowaniu, a następnie nałożono na niego warstwę kolorowych materiałów. Po ochłodzeniu oba materiały połączyły się, a tkanina w miejscu siedziska stała się sztywna i twarda.

Niewątpliwie jest to bardzo oryginalny mebel. Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie “odzieżowej kuli”. Ciekawe kto zechciałby mieć dodatkową “garderobę” w swoim pokoju? 🙂

Jak się okazuje, nawet ze zbędnych rzeczy można stworzyć designerski mebel.

Meltdown chair 2008 pVC Hose to siedzisko, które ma kształt kuli. Na gumowe węże, które stanowią jego podstawę, w miejscu przeznaczonym na siedzisko, naciągnięta została pończocha, która po nagrzaniu połączyła się z plastikiem dając spójną wartwę o ciemnym kolorze.

Wyrazisty kontrast jasnych węży ze zwęgloną pończochą nadaje temu meblowi bardzo mocny, wręcz brutalny wygląd.

Designer nie zamierza spocząć na laurach i chce dalej tworzyć swoje niekiedy szokujące projekty. Zapytany o plany odpowiada jednak tajemniczo:

Data dodania: 02.03.2011