Szukam dobrego sposobu na podklejenie głuchego pakietu. Dotarłem do informacji, że UZIN MK 37 to odpowiedni środek. W jaki sposób należy go użyć? Jak podkleić parkiet?

„Głuche” miejsca w podłogach drewnianych rzeczywiście mogą być powodem do niezadowolenia. Najczęściej spowodowane są one odklejeniem się miejscowo parkietu. Ich objawem jest przede wszystkim dźwięk przy chodzeniu po fragmencie parkietu, który się odkleił od podłoża.

Odpowiadając na pytanie, owszem – jednoskładnikowy klej poliuretanowy MK 37 jest do takich zadań przeznaczony. Ma on płynną konsystencję, a dzięki poręcznej butelce w której się znajduje oraz aplikatorowi, który umożliwia iniekcję pod powierzchnią ułożonej podłogi drewnianej, jest wygodny w użyciu. Klej MK 37 reaguje i twardnieje już pod wpływem niewielkich ilości wilgoci, które absorbuje z otoczenia. Niewielkie pęcznienie kleju podczas wiązania optymalnie wypełnia puste przestrzenie pod podklejanymi elementami podłogi.

Instrukcja stosowania:

  1. Przed użyciem klej należy doprowadzić do temperatury otoczenia.
  2. Aby umiejscowić, ustalić rozmiar i oznaczyć „głuchą” powierzchnię podłogi należy ją opukać.
  3. Pośrodku „głuchej” powierzchni należy wyznaczyć miejsce otworu i zabezpieczyć je np. taśmą pakową.
  4. W tym miejscu następnie należy nawiercić otwór wiertłem o średnicy od 1 do 4 mm (wielkość otworu zależy od przewidywanej ilości aplikowanego kleju) i oczyścić z kurzu.
  5. Odpowiednio do średnicy otworu ściąć końcówkę aplikatora butelki i wprowadzić go w otwór. Lekko ściskając butelkę wprowadzić klej. W tym miejscu należy uważać, by nie zabrudzić parkietu klejem. Jeśli jednak to się przydarzy, należy je natychmiast usunąć za pomocą czystej ściereczki. Ewentualnie ostrożnie można użyć rozpuszczalnika UZIN-VE 124.
  6. Po zakończeniu aplikacji kleju należy usunąć taśmę, a otwór wypełnić szpachlą lub twardym woskiem dopasowanych kolorystycznie do wyglądu drewna. Otwory o średnicy większej niż 2 mm należy wcześnie „zaflekować” kołkami wykonanymi z tego samego gatunku drewna co podłoga.
  7. Podłogę można obciążać już po upływie około 5 godzin od wypełnienia otworu.

Ważne informacje:

W suchym i chłodnym miejscu klej w oryginalnym opakowaniu można przechowywać przez trzy miesiące, jednak opakowanie już otwarte należy szczelnie zamknąć, a zawartość zużyć najpóźniej w czasie tygodnia
Najbardziej optymalne warunki do obróbki to: temperatura powietrza 18-15 st. C, wilgotność względna powietrza poniżej 75%

Data dodania: 28.10.2014

Info o ekspercie

Bartosz Grygorowicz - UZIN UTZ Polska

Bartosz Grygorowicz - UZIN UTZ Polska

Dyrektor handlowy UZIN UTZ Polska

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.