Oczywiście można zastąpić lakier olejem. Nie ma żadnego ryzyka, że coś złego się stanie, jeśli go dokładnie zeszlifujemy. W zupełności wystarczy zwyczajne, aczkolwiek dokładne wycyklinowanie parkietu i nałożenie dwóch warstw dobrego oleju. Po około dwóch tygodniach od olejowania warto nałożyć na olej warstwę środka konserwującego do podłóg olejowanych, aby przedłużyć żywotność swojej pięknej podłogi.

W przypadku podłogi lakierowanej wiele osób popełnia (często z braku wiedzy) błąd, który polega na myciu podłogi różnymi środkami, niekoniecznie polecanymi do powłok lakierowanych. W przypadku podłóg olejowanych bardzo ważne jest stosowanie dedykowanych do niej środków myjących i konserwujących – o stosowaniu innych w ogóle należy zapomnieć.

Data dodania: 18.10.2010

Info o ekspercie

Darek Goliszek - Goliszek Centrum Podłogi

Darek Goliszek - Goliszek Centrum Podłogi

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.