Świat designu i nowoczesnych projektów nie przestaje zaskakiwać. Południowokoreański projektant Jinil Park udowadnia, że jest jeszcze wiele do zrobienia i pokazania – tworząc niezwykłą kolekcję mebli, przypominających dwuwymiarowe szkice.

W skład kolekcji stworzonej z zespawanych stalowych drutów wchodzą dwa krzesła, stolik i dwie lampki.

Podstawą rolę w przypadku mebli z kolekcji „Rysunek” odgrywa linia, jako element łączący każdy detal. Wśród wielu szkiców projektant wybrał te, które mogły przyjąć trójwymiarową postać.

Dwuwymiarowe obrazy powołane do życia za pomocą zestawu drutów stalowych połączonych ze sobą, są w stanie z powodzeniem utrzymać ciężar ciała człowieka. A spawy pomiędzy drutami sprawiają, że meble są stabilne i wytrzymałe.

Ich niebywały urok i funkcjonalności doceniono już m.in. podczas Gwangju Biennale, odbywającym się w Korei Południowej. Zwiedzający mieli możliwość podziwiania i wypróbowania zestawów od września do listopada 2013 roku. Dwudziestosześcioletni projektant mimo młodego wieku ma na koncie wiele unikatowych, designerskich projektów. Będziemy więc obserwować jego śmiałe poczynania.

Data dodania: 21.01.2014