Jak beton, to szary i nudny? Nic bardziej mylnego! Choć surowy może wyglądać elegancko, to wystarczy odrobina pracy i dobrej farby, żeby dodać mu trochę koloru i odmienić jego wygląd na dobre. Jeśli marzy ci się balkon lub patio inne niż wszystkie, rozważ malowanie!

Farby dają więcej możliwości, niż się może wydawać, a ich oferta jest z roku na rok coraz szersza. Coraz więcej powierzchni można odmienić całkowicie! Rośnie też wybór kolorów. Dotyczy to także farb do betonu.

Specyficzne podłoże wymaga specjalistycznej farby

Zamarzyła ci się soczysta zieleń na podjeździe albo intensywny lazur w garażu? Świetnie! Pamiętaj jednak, że beton to podłoże, które jest bardzo chłonne i nie każda farba nadaje się do jego malowania. Dlatego sięgaj po produkty, które są przeznaczone właśnie do takich powierzchni, a przed malowaniem koniecznie sprawdź specyfikację produktu. Na przykład Nobiles Chlorokauczuk jest emalią m.in. do betonu, ale do stosowania tylko na zewnątrz. Świetnie się sprawdza do malowania betonowego ogrodzenia, ponieważ jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Daje wysoki połysk i powłokę o wysokiej odporności na uderzenia. W przypadku zastosowania zewnętrznego przed pomalowaniem farbą Pilbet beton należy zagruntować preparatem Pilbet Impregnat.

Non stop kolor

Choć wybór kolorów farb gotowych do betonów nie jest tak szeroki, jak w przypadku farb z mieszalnika, każdy znajdzie coś dla siebie! Wspomniany wcześniej Nobiles Chlorokauczuk jest dostępny w 19 kolorach i daje powłokę o wysokim połysku. Wśród kilku odcieni czerwieni, zieleni, niebieskiego, żółtego, brązu i szarości każdy znajdzie coś dla siebie. Z kolei Nobiles Pilbet występuje w 6 kolorach, ale na podłożu daje zupełnie inny efekt dekoracyjny, matowy. Kolory do wyboru to Czerwony Tlenkowy, Szary Beż, Biały, Zielony Rezedowy, Szary Portlandzki lub Niebieski Jasny. Jeśli chcesz uzyskać inny kolor, możesz mieszać ze sobą różne barwy, żeby uzyskać pożądany odcień. Pamiętaj, że Nobiles Pilbet jest przeznaczony przede wszystkim do malowania posadzek. Z kolei Nobiles Chlorokauczuk nadaje się przede wszystkim do malowania powierzchni metalowych. Jeśli planujesz pokryć nim podłoża betonowe, to najlepiej bez powierzchni podłogowych.

Data dodania: 22.12.2017